Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Nákaza v Karlových Varech: Desítky lidí musely do nemocnice! Co se stalo?

Ve Varech se nakazilo 40 lidí.
Po krvavé bitce, při níž před hotelem Thermal napadli nebohou dívku, stihla karlovarský filmový festival další pohroma. Desítky lidí se nakazily u jednoho ze stánků s občerstvením. Všichni museli na urgentní příjem do místní nemocnice!

Bolesti břicha, průjem a zvracení. S takovými potížemi přijala karlovarská nemocnice o víkendu desítky lidí, kteří se nakazili u festivalového stánku s občerstvením. Zdravotní komplikace jim zřejmě přivodila užitková voda.

„My jsme ošetřili 40 jedinců ze soboty na neděli. První přišli po 1:00 ráno se závažnými střevními obtížemi. Zdrojem byla pravděpodobně užitková voda. Byli to všichni účastníci mezinárodního filmového festivalu, jednak zaměstnanci, ale také někteří návštěvníci,“ řekla serveru idnes.cz primářka urgentního příjmu karlovarské nemocnice Dagmar Märzová.

Do nemocnice najednou dorazilo tolik lidí, že na ošetření museli v bolestech čekat na lehátkách na chodbě. Nikoho nemuseli lékaři hospitalizovat, pacienti byli po několika hodinách propuštěni. Většinou jim byla podána infuze a léky na bolest a zvracení.

Případ už řeší karlovarská hygiena, stánky už zkontrolovala a na řadě je rozbor vody, který nebylo o víkendu možné provést.

Mohlo by vás zajímat

Další články