Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Infekce v Česku: Pátá nakažená měla první test negativní, koronavir potvrdil až druhý

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
aktuálně
Aktuálně je v České republice potvrzen pátý případ nákazou novým koronavirem. Jde o ženu z Ekvádoru, ročník 1999. U ní byl první provedený test negativní, uvedl na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Celkem bylo v Česku testováno 236 lidí, v současnosti se na dalších 16 výsledků čeká.

Žena z Ekvádoru cestovala spolu s Američankou. U té se nákaza koronavirem potvrdila v neděli, když měla pozitivní test. Obě jsou studentky milánské školy v Itálii. Nyní se obě pacientky nachází v karanténě Nemocnici Na Bulovce v Praze.

V Praze se mladé Američance udělalo špatně Taxíkem odjela do Motola, odkud byla přemístěna na Bulovku. Následný test prokázal nákazu. U její ekvádorské spolužačky vyšel první test negativně. "První test byl negativní a druhý pozitivní. Vidíme na tom, že musíme testy opakovat," řekl na tiskové konferenci ministr zdravotnictví s tím, že tento případ ukazuje, že je potřeba provádět opakované testy v akreditovaných laboratořích. Důležité podle něj také je, že nové případy mají kontakty na předchozí potvrzené nakažené, nejde tedy o nové ohnisko.

Další testy

„Očekávali jsme předem, že by tyto případy mohly být pozitivní,” uvedla k situaci hlavní hygienička Eva Gottvaldová. Výsledky budou podle ní znovu potvrzovány laboratoří v Berlíně. Česko má v tuto chvíli 5 nakažených novým koronavirem.

Situaci sledujeme také ONLINE. Najdete ZDE

Související články

Další články