Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Nákaza v Česku: Na Bulovku byla převezena devítiletá holčička, má příznaky koronaviru

Zdroj: profimedia.cz, youtube.com,
+ Další 2 fotografie
nákaza
Do Nemocnice na Bulovce byla převezena teprve devítiletá holčička s příznaky koronaviru. Lékaři jí odebrali potřebné vzorky, na jejich výsledky se stále čeká. Dívenka byla umístěna do izolace.

Teprve devítiletá holčička s příznaky koronaviru byla převezena do Nemocnice na Bulovce. Informaci deníku Blesk potvrdila mluvčí Simona Krautová. Dívenka má být v tuto chvíli v izolaci a čeká na výsledky testů.

Koronavirus: Důležité kontakty

Infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem, je k dispozici nonstop, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

https://www.mzcr.cz/

Více o tématu

„Potvrzuji, že u nás v nemocnici čeká na vyšetření 9letá holčička. Byly jí odebrány vzorky a odeslány do laboratoře. V současné době čeká na výsledky. V tuto chvíli je v izolaci,“ uvedla mluvčí Nemocnice Na Bulovce Simona Krautová Blesku. Pro eXtra.cz přiblížila, že výsledky by měly být známy ráno.

Stav holčičky více přiblížila primářka Bulovky. „Je u nás v dobrém klinickém stavu, to jsou jediné informace, které vám mohu podat. Zatím ještě nemáme informace o výsledcích vzorků,“ dodala pro Blesk Hana Roháčová

3 nakažení pacienti

Kromě dívenky jsou na Bulovce tři pacienti, u kterých byla nákaza koronavirem Covid-19 potvrzena. Podle posledních zpráv přímo z nemocnice jsou v dobrém zdravotním stavu a bez teplot. Jedná se o profesora z ČZU, turistku z Ameriky a muže, který byl se svou rodinou na dovolené v Itálii. Jeho manželka a děti jsou v domácí karanténě.

Související články

Další články