Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Nájemná vražda krále nevěstinců! Český youtuber jde sedět na 16 let

Zdroj: Facebook.com, Policie
To je případ!
Známý youtuber a herec Josef Kopriva dostal u brněnského krajského soudu trest 16 let za pokus o nájemnou vraždu podnikatele Františka D. Vraždu si měla objednat podnikatelova manželka Eva Grycová, která s youtuberem udržovala milostný poměr.

Youtuber Josef Kopriva je poměrně známou postavou. Jeden čas dokonce točil videa s propuštěným zločincem Jiřím Kajínkem. Kopriva si vyslechl trest za události z roku 2017. V listopadu se pokusil na okraji Brna strčit do propasti podnikatele Františka D. Vraždu si měla objednat podnikatelova manželka Eva Grycová, která s youtuberem udržovala milostný poměr. Grycová od soudu také odešla s trestem 16 let za objednání si vraždy.

Josef Kopriva svůj úkol v listopadu 2017 nezvládl. Podnikatel, který zbohatl v erotickém průmyslu, přežil, protože se zachytil za kraj propasti a Kopriva už ho nedokázal srazit do hlubiny.

"V jeho očích jsem viděl, že se z něj stalo zvíře. Jako v nějaké pohádce. Prostě se změní naráz v něco jiného. Sápal se na mne a řekl: 'Tak, pojď!' Strhl mne. Já si uvědomil, že je to asi můj konec. Padl jsem mu pod nohy a za jednu se zachytil. On mne skopal dolů, na kraj té propasti. Sjel jsem ze srázu po břichu. Nějak jsem se zachytil prsty a špičkami nohou. Asi jeden a půl metru pod srázem. Viděl, že jsem nespadl. Klekl si a kopal do mne nohou, abych se zřítil. Trochu jsem uhýbal, on pak už na mne nedosáhl. Začal hrabat písek a házet mi ho do očí. Já křičel o pomoc. Pak blikla někde baterka a on utekl," popsal podnikatel pro Blesk, jak přežil svou smrt.

Kopriva se později k činu přiznal a uvedl, že si vraždu objednala podnikatelova manželka Eva Grycová. "Souhlasím, že o mojí vině není pochyb. Nebyl jsem strůjcem ani organizátorem. Zamiloval jsem se a byl jsem pro ni schopný udělat cokoliv," uvedl Kopriva v závěrečné řeči, jeho slova přinesl web idnes.cz.

Grycová ale popírá, že by si vraždu objednala. Prý neměla žádný zájem na tom, aby její manžel zemřel. "Přišla bych o člověka, kterého miluji. Kdybych byla tak vypočítavá, bylo by pro mne výhodnější nechat manžela žít. Má pozemek na Seychelách, kde je v plánu developerský projekt, který cenu pozemku znásobí," uvedla Grycová již dříve.

Je zajímavé, že podnikatel František D. je přesvědčen o tom, že jeho manželka nelže. Považuje ji za nevinnou a je přesvědčen, že Kopriva jednal na vlastní pěst. Rozsudek je zatím nepravomocný. Oba obhájci se na místě odvolali.

Související články

Další články