Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Najatí herci a podvod! Policie se brání proti pořadu televize Prima

Takhle vypadá běžný policista a běžná policistka podle pořadu
FTV Prima.
Zdroj: TV Prima
+ Další fotografie
Policie České republiky se distancovala od reality show Policie v akci, kterou vysílá FTV Prima. V pořadu účinkují najatí herci, civilisté a dokonce i policisté, kteří se nejspíše snaží začít uměleckou dráhu.

V pondělí 9. října odvysílala FTV Prima novou reality show „Policie v akci“. Policie ČR se na tvorbě této show ovšem nepodílela a s průběhem pořadu nesouhlasí.

Záměr producentů seznámit veřejnost s každodenní prací policistů se prý realitě nepodobá. Policie se dále distancovala i od postupů vystupujících herců, kteří nejednali v souladu s právními předpisy. Dějství příběhů bylo uměle a zbytečně vyhrocené.

V pořadu účinkovali dokonce opravdoví policisté, kteří to brali jako svou volnočasovou aktivitu. Za policisty se vydávají i najatí herci nebo civilní osoby.

Jeden případ ukazoval ženu, která se snaží dostat do nočního klubu, kde ji má podvádět manžel. Ten tam místo nevěry však tancoval v travesti show. Takhle chtěla FTV Prima přiblížit běžný pracovní den divákům.

Vzhledem k tomu, že produkce uváděla, že v pořadu vystupují skuteční policisté, začal se případem zabývat obor vnitřní kontroly Policejního prezidia ČR.

Související články

Další články