Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Nahý Zeman leze ze člunu! Pozor, ve fotogalerii na vás číhají daleko brutálnější fotky!

Tyhle fotky patří na poštovní známky!
Zdroj: Profimedia.cz / archiv
+ Dalších 5 fotografií
Drahé maminky nás vždy učily, že bychom měli mít úctu ke starším lidem, nemáme se jim posmívat a upozorňovat na jejich stav. V žádném jiném případě by nás to ani nenapadlo, ale Zeman si už dlouhodobě svojí bezmeznou lidovostí, při níž zapomíná na svůj vážený úřad, koleduje. Pane prezidente, ta vaše tradiční koupačka se žabincem... Není to už trochu moc?

Rok se s rokem sešel a prezident Zeman už zase tráví dovolenou na své milované Vysočině. A jako každý rok, i letos nemohl vynechat plavbu po Veselském rybníku v přítomnosti ochranky a médií. Nova, Blesk, Prima… Na Zemana číhalo několik novinářů, málokdo ale tušil, že Zeman letos chystá strip show!

Do vody si hlava státu nakonec netroufla. Přesto bylo vidět, že transformace v Putina dál pokračuje. Po vzoru cara Vladimíra se i Zeman ukázal tak, jak ho příroda stvořila. Tedy květované bermudy si naštěstí nechal.

A my se ptáme, není to už trochu moc?

Prezident se několikrát odkazoval na prvorepublikového prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka, jenže dokážete si představit, že by se právě tento v naší historii významný politik producíroval u rybníka nahoře bez? Ano, nemůžeme srovnávat současnou uvolněnu dobu s tou prvorepublikovou, na druhou stranu Zeman to se svojí lidovostí už přehání. Jistěže bychom spíš měli věnovat svoji pozornost jeho prezidentskému úřadu, ale nepatří i k němu důstojné reprezentování na všech frontách, a to i když má hlava státu dovolenou?!

Prezident odhodil, stejně jako Vladimir Putin svršky, ale zatímco jeden svým tělem nešikovně buduje sám v sobě kult hrdiny, druhý se chce jen přiblížit svému lidu. Zatímco jeden tahá z vody amfory nebo harpunuje žraloka, druhý by z vody mohl vytahovat maximálně tak lahváče zavěšené ze člunu na provázku. Vlastně plasťáky, je to muž z lidu, který svým způsobem také buduje kult českého hrdiny.

Lidovost a nenucenost jsou sympatické pojmy a zopakujme si, co víme už dávno, a to že prezident, ať chce nebo nechce, je výkladní skříní národa. Žel bohu, Zeman je prototypem lidového člověka, Čecháčka, kterým nechceme být. Je to sice pět minut po dvanácté, ale už bychom se měli smířit s tím, že Zeman nikdy nebude tím prezidentem, autoritou, reprezentantem, ke kterému by se dalo vzhlížet.

Související články

Další články