Mezi mladými lidmi se začal objevovat nový nešvar. Mediálně se mu říká drunkorexie, oficiální název tato porucha zatím nemá.

Tato kombinace alkoholismu s anorexií může být velmi nebezpečná. Člověk sní méně, aby večer mohl více pít. Mladí lidé pak sázejí na to, že se odbudou malým nízkokalorickým jídlem a večer pak mohou vypít více alkoholu. Dva suchary a jablko a večer hurá na drink…

Tímto způsobem se zvyšuje jak návykovost na alkoholu, tak riziko zdravotních obtíží. „Kombinace těchto poruch je velmi riziková. Namátkou lze zmínit otravy, krvácení do trávicí trubice, rozvrat minerálního a vodního hospodářství, stavy bezvědomí nebo cévní mozkové příhody jako následek prudkého zvýšení krevního tlaku. Nastávají také psychické problémy a hrozí riziko rozvoje závislosti na alkoholu,“ řekl portálu Vitalia.cz MUDr. Karel Nešpor.

Tato forma chování je spojena s poruchami příjmu potravy. Omezením příjmu potravy během dne drunkorektik ušetří kalorie, které pak během večerního popíjení dožene. Jistě každý ví, že pokud pije nalačno, alkohol začíná působit mnohem rychleji. A věřte, že vaše tělo těmito pokusy velmi trpí. Nehledě na to, že pokud se člověk hodně opije, může dojít ke spoustě věcí, které by člověk za střízliva neudělal.

V případě, že trpíte anorexií nebo jste právě zjistili, že jste drunkorektik, vyhledejte odbornou pomoc. Na žádný problém nemusíte být sami. Pokud se snažíte udržet dobrou váhu, spojte dobré jídelní návyky se cvičením. Můžete kontaktovat výživového poradce, který vám podle tělesného tuku a dalších osobních parametrů nastaví ideální jídelníček.