Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Náhradníci za Marka Zelinku ve StarDance vzbuzují lehkou nedůvěru: Z branže zní velké pochybnosti

Marek Zelinka a Ivana Hannichová
Zdroj: herminapress / koláž eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
NEDŮVĚRA

Jak jsme v eXtra.cz již informovali, hlavní choreograf StarDance Marek Zelinka (37) po pouhých dvou ročnících hodil pomyslný ručník do ringu a odešel. Prý to byla časově náročná práce. Česká televize už oznámila dvojici náhradníků. V taneční a choreografické branži podle toho, jak na naše otázky reagovali zástupci obou oborů, jména vzbudila překvapení, nebo minimálně pozdvižení obočí. „Zelinka pracoval tak, že to nyní radši dali dvěma,“ myslí si jedna z oslovených tanečnic.

Marek Zelinka skončil: Bylo to moc, stěžoval si

„Pozice hlavního choreografa vyžaduje velké časové nasazení a není jednoduché si rozplánovat rozložení sil na většinu roku. Každopádně budu tím, koho může StarDance stále počítat mezi své příznivce,“ uvedl Marek Zelinka podle serveru Novinky.cz.

Existují ale kritici, kteří si myslí, že to choreografovi, specializovanému především na divadlo, během dvou ročníků zase tolik nešlo.


Pochyby

Jedna z jeho kolegyň se dokonce domnívá, že jeho „vinou“ teď práci pro jednoho bude raději vykonávat dvojice.

„Na základě Markovy práce se teď překvapivě rozhodli, že hlavní choreografové budou dva. Ivana Hannichová a Martin Kolda. Jednak nevíme, jak se spolu srovnají, mohou mít úplně jiné vidění, jednak si nejsem vůbec jistá, že jsou to ti nejvhodnější lidé pod sluncem,“ sdělila eXtra.cz uznávaná choreografka. Stejně jako její kolega, jehož vyjádření následuje, si z pochopitelných důvodů nepřála být jmenována.

„Kolda ok, něco někdy údajně vyhrál, ale že by se mezi choreografy a tanečníky jeho jméno nějak skloňovalo, to jsem si nikdy nevšiml. Vůbec ho neznám a to mi přijde divné. Vím ale, že má nějakou eventovou agenturu,“ sdělil nám jeden z uznávaných choreografů s lehkou nedůvěrou.

Pro úplnost ovšem dodejme, že podle webu Place4People.cz Kolda např. roku 2007 dosáhl titulu vicemistra ČR ve standardních formacích, reprezentoval ČR na mistrovství Evropy a v současnosti je držitelem nejvyšší mezinárodní třídy M.

„Ivana Hannichová oproti tomu je prý skutečně dobrá v muzikálech. Dělá scéniku, tedy něco úplně jiného, se společenským tancem to nemá nic společného. Jsou to specifické disciplíny, to nemůže dělat někdo jen tak. Přijde mi ten výběr takový dost zvláštní,“ pokračoval náš zdroj.

I další námi oslovení lidé, včetně řady těch, kteří prošli StarDance v minulosti, nejsou přesvědčeni o tom, že by volba padla na dva nejlepší kandidáty pod sluncem.


ČT: Nové tváře jsou velmi profi

Výše uvedené pochyby nesdílí ovšem pořádající televize.

Doporučené video: Tereza Mašková o problémech ve StarDance:


Marek Zelinka svou práci choreografa zvládl vždy velmi dobře. Jde však o velký objem práce, který jsme se rozhodli rozdělit. Každý z nových choreografů tak bude mít vlastní pole působnosti. Martin Kolda se bude věnovat soutěžním párům a Ivana Hannichová přípravě speciálních čísel. Oba jsou to profesionálové s bohatými zkušenostmi, kterým je navíc týmová práce blízká,“ uklidňuje pro eXtra.cz mluvčí České televize Vendula Krejčová.

Jen pro úplnost: první dva ročníky soutěže měl choreografii pod palcem Petr Odstrčil, následující čtyři léta Petr Čadek a stejně dlouho pak také Jan Onder. Jeho nástupce z roku 2020 Marek Zelinka stihl už jen dvě sezóny.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy