Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Náhrada za Ordinaci působí poprask: Na Primě Sestřičky Novy nechápou, název jim nedají

Náhrada za Ordinaci působí poprask: Na Primě Sestřičky Novy nechápou, název jim nedají
Zdroj: TV Markíza, TV Nova
+ Dalších 10 fotografií
ZMATEK
Jak už redakce eXtra.cz informovala, Nova po ukončení Ordinace v růžové zahradě potají připravuje nový projekt z podoboného prostředí, českou verzi úspěšného slovenského seriálu Sestričky. Jenže na Primě už seriál s podobným tématem a stejným názvem mají a vůbec nerozumí tomu, proč se konkurenční stanice vysílající z pražského Barrandova do podobného projektu pouští.

Náhrada

Nova oznámila, že ukončuje Ordinaci v růžové zahradě, místo ní na obrazovky vtrhne nový seriál podle slovenského seriálového hitu Sestričky televize Markíza.

A i když se už Nova v reakci na naše odhalení natáčení vyjádřila, že nepůjde o vyloženou náhradu úspěšného projektu (patrně se nebude vysílat v úterý a ve čtvrtek), minimálně jeden zdravotnický seriál se ale dostane na obrazovky v době blížícího se konce druhého.

Na Primě Novu nechápou

„Na Primě se o projektu ví už několik měsíců, už v létě dělali castingy a už i točí. Chápeme tady, že po nástupu našeho seriálu Slunečná jim spadla sledovanost a na Nově byli zvyklí léta vítězit, tak je to mohlo mrzet, a proto zkouší hnout s programem. Ale dávat nový seriál se stejným tématem jako je náš Sestřičky (Modrý kód) To nedává moc smysl a je to docela risk,“ řekly eXtra.cz zdroje z Primy.

Televize je pochopitelně připravená i na možnost, že by se Nova rozhodla jít do přímé konfrontace a svůj seriál pojmenovat stejně (Prima Sestřičky Modrý kód nedávno zkrátila na Sestřičky).

Boj o název?

Televize Prima vysílá seriál Sestřičky Modrý kód již od 29. srpna letošního roku a je na poli soutěže v oblasti televizního vysílání chráněn dle českých zákonů,“ říká marketinový ředitel TV Prima Aleš Pýcha.

V praxi to znamená, že kdyby Nova chtěla vážně Sestřičky Modrý kód (nebo i samotné Sestřičky), konkurence jí u soudu nejspíš rychle vysvětlí, že to se nedělá. Podle našich informací ale stanice zkouší vymyslet jiný název, takže soudní střet snad nehrozí.

Vysílání

Nova chce podrobnosti o přísně tajeném projektu oznámit už v lednu, objeví se tedy nejspíš už souběžně s končící Ordinací. Hlavními hvězdami mají být například Aňa Geislerová, její sestra Ester Geislerová nebo Martina Preissová.

Související články

Další články