Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Náhrada za Ano, šéfe! bude hodně drsná: Hloupost, arogance a sprosťárny!

Zdroj: archiv FTV Prima
+ Dalších 6 fotografií
nový pohlreich
Již dnes večer vtrhne na televizní obrazovky reality show, která má za cíl nahradit Ano, šéfe! Zdeňka Pohlreicha (61). Redakce eXtra.cz vyzpovídala producenta a režiséra pořadu, který točil už s vyhlášeným kuchařem a nyní má za sebou i natáčení Jitkou a Santem Pagana.

v novém pořadu bude účinkovat matka se synem „Dělal jsem asi pět řad se Zdeňkem, tak asi tuším, v čem je Ano, šéfová! nové a jiné. Velká obměna spočívá v tom, že Zdeněk Pohlreich byl jako sám voják v poli, neměl žádného sparingpartnera, většinu rozhodnutí musel formulovat sám. Teď máme dvojici, matku se synem, takže mají k sobě blízko, ale pochopitelně je mezi nimi generační posun a na některých věcech se neshodnou. Ale kámošsky. Přibyl tam dialog mezi dvěma profesionály, kteří všechno spolu konzultují. Zdeněk musel často mluvit do kamery k divákovi, což oni nemusejí,“ vysvětluje režisér.

Jací jsou?

„Jejich vztah je moc fajn. Máma je velice zběhlá v restauračním byznysu, Santo má svou vlastní restauraci teprve půl roku. Vlítl do toho s obrovským nadšením, protože se konečně osamostatnil. Některé věci vidí trochu jinak. Hodně se soustředí na obsluhu a na to, aby součástí zážitku v dobré restauraci bylo, abyste se cítili co nejvíc příjemně. Jitka se možná trochu víc soustředí na italskou kuchyni a na to, aby byly správné suroviny. Nemá ráda předstírání, chce, aby všechno vycházelo z toho, jak se skutečně vaří v Itálii,“ popisuje dál.

A jak to bude s vypípáváním? Dočkáme se pravého italského klení?

Vulgarity nezmizí

„Jitka se Santem nejsou takřka vůbec vulgární. Ale měli jsme pár velmi dramatických dílů. Schytali to hned na začátku. Už v prvním díle jsme natáčeli v Huntířově s majitelem, který byl nevídaně arogantní. To bylo sousto, i pro Zdeňka by to byla velká výzva. A tam byly momenty, kdy si oba zakleli. Jinak sprostí nejsou. V tomhle by to některým divákům mohlo připadat sympatické. Setkával jsem se s lidmi, které koncept Ano, šéfe! bavil, ale tím, jak Zdeněk velmi často mluvil vulgárně, tak je to odrazovalo. Možná že útlocitnější publikum znovu ten pořad objeví díky tomu, že Jitka se Santem se sprosťárnami šetří,“ myslí si režisér.

Toho opět překvapila hloupost některých majitelů podniků, kteří moc stojí o natáčení, na místě se ale ukáže, že pořad vůbec neznají a že by stačilo zhlédnout pár dosavadních dílů a televizi by nepotřebovali.

Divní majitelé

„Majitelům restaurací jsem nechal do smluv vpravit odstavec o tom, že jsou obeznámeni s pořadem a že si pustili několik epizod. Smluvně to vyžadujeme, protože jsme opakovaně nechápali, že si nás někdo objednal, a jakmile jsme přijeli natáčet, vůbec nevěděli, jak pořad probíhá. To je pro mě nepochopitelné. Kolikrát by stačilo si pustit pět epizod a vše, co jim Zdeněk vyčítal, třeba že si nedělají přípravy, mít očištěné maso, respektovat správné postupy a nepoužívat chemikálie, by už věděli. Je to furt dokola,“ dodal režisér pořadu Ano, šéfová!

Související články

Další články