Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nahotou proti rasismu: Dívka se vysvlékla před těžkooděnci, ti nevěděli, co si s ní počít

Nahotou proti rasismu: Dívka se vysvlékla před těžkooděnci, ti nevěděli, co si s ní počít
Zdroj: Twitter: Donovan Farley
+ Dalších 8 fotografií
Překvapení v Portlandu
O tom, že existují různé formy protestu, se přesvědčili lidé v americkém Portlandu. Během demonstrace za práva černochů se jedna z protestujících žen vysvlékla a postavila se zcela nahá před zasahující policisty.

V americkém Portlandu zasahují policisté u demonstrací už přes padesát dní. Menší rozptýlení zažili v momentě, kdy se jedna dívka vysvlékla a jen v roušce a čepici suverénně přikráčela k zasahujícím těžkooděncům. Tam chvilku postávala, zatímco se ji snažil ochránit muž se štítem.

Policie proti ženě nijak nezasahovala a nikomu se nic nestalo. „Objevila se nahá Athéna a chlapečci nevěděli, co si počít,“ okomentoval zvesela svůj příspěvek autor videa.

Protesty proti rasismu a policejnímu násilí jsou v Portlandu prakticky na denním pořádku. Situace ve městě i nadále eskaluje, ministryně spravedlnosti amerického státu Oregon podala žalobu na vládu prezidenta Donalda Trumpa Nelíbí se jí totiž hrubé zákroky policie vůči protestujícím v Portlandu.

Masové demonstrace vyvolal policejní zásah, při kterém bývalý strážník Derek Chauvin zaklekl krk George Floyda. Ten se při drsném zákroku udusil.

Související články

Další články