Pamatujete si, jak nás západní státy peskovaly za to, že policie na Břeclavsku označovala uprchlíky fixem? Že prý to připomíná označování Židů v koncentračních táborech? Tak na to si nyní už nikdo ani nevzpomene. Němci totiž zašli dál. Mnohem dál.

Radní německého města Schwerte rozhodli, že nejlepší bude uprchlíky ubytovat v areálu koncentračního tábora Buchenwald. O rozhodnutí německých orgánů informovala agentura APA s odvoláním na izraelský zpravodajský portál Ynet.

Ještě minulý týden na Facebooku kolovaly vtipy, že Německo pro uprchlíky přece už ubytovací kapacity má, jen je stačí uvést znovu do provozu.

O týden později se blbé a nechutné vtipy staly realitou. Němci začali zubožené chudáky zavírat do koncentráku. Ale uprchlíkům se v Buchenwaldu vlastně líbí.

Dvacetiletý mladík z africké Eritreje tvrdí, že historie budovy je mu ukradená. Podobně hovořila žena, která do Německa odešla z Alžírska. „Je to tu dobré. Mnoho lidí nemá ani toto,“ uvedla žena, která sní o tom, že v Německu najde nový domov.