Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Náhlý odchod baletky Evy Horákové: Syna Juráška měla až ve 40, viděl mámu umírat

Náhlý odchod baletky Evy Horákové: Syna Juráška měla až ve 40, viděl mámu umírat
Zdroj: ND archiv
+ Dalších 6 fotografií
Strašné
Českou divadelní scénu zasáhla smutná zpráva o náhlém odchodu skvělé tanečnice a dlouholeté přední sólistky baletu Laterny magiky Evy Horákové (†50). Vedoucí baletu Opery Národního divadla Horáková podlehla zástavě srdce. Nejhorší na tom všem je, že její smrti musel přihlížet desetiletý syn Jurášek.

Svět baletu zasáhla zdrcující zpráva. V pondělí náhle zemřela sólistka baletu Laterny magiky a vedoucí baletu Opery Národního divadla Eva Horáková (†50). Baletní hvězda odešla v pouhých padesáti letech.

Podle kolegů Horákové byla příčinou jejího náhlého skonu zástava srdce. "Selhalo jí srdce. Znenadání. Doma," napsal na sociální síti jeden z jejích kolegů. Navíc informoval, že tomu všemu měl přihlížet Evin malý syn.

Syn Jurášek

Horáková porodila Juráška v poměrně vysokém věku. Otěhotněla těsně před čtyřicítkou. "Mít dítě jsem si vždycky přála, ale Jurášek vyloženě plánovaný nebyl. Když jsem otěhotněla, věk mi dělal starost spíš kvůli práci, nebyla jsem si jistá, jestli se ještě vrátím k tancování," řekla Horáková v roce 2011 pro webový portál maminka.cz.

Tančení se nevzdala, ani když už byla v jiném stavu. "Tančila jsem do začátku 4. měsíce. Tělo si řekne samo, člověk by se tím neměl stresovat předem. Běžný režim a představení jsem měla do čtvrtého měsíce, potom jsem postupně zvolnila, přestala jsem trénovat, ale vedla dál zkoušky a pracovala jako šéf souboru až do osmého. Potom jsem teprve nastoupila na mateřskou," vyprávěla.

Eva ale vůbec nelitovala, že se stala maminkou až jako zralá žena. "V mládí má člověk jiné priority, zúročit studium, vybudovat kariéru, něčeho dosáhnout. Já měla opravdu hodně práce a asi bych se dítěti nemohla věnovat tolik, abych nepromeškala nějaké šance. Na druhou stranu bych mohla zůstat déle na mateřské, nebyl by takový problém se vrátit. Teď mám pocit, že jsem měla naplněný taneční život, už mě to nikam nežene, můžu si všechny chvíle s malým užít a nebát se, že by mi něco jiného uteklo," líčila. Juráškovi bohužel osud vzal maminku krutě brzy...

Související články

Další články