Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Eva Horáková náhle skonala v 50 letech: Příčina smrti baletní hvězdy a držitelky Thálie je tajná

Eva Horáková náhle skonala v 50 letech: Příčina smrti baletní hvězdy a držitelky Thálie je tajná
Zdroj: ND archiv
smrt
Svět baletu zasáhla zdrcující zpráva. V pondělí náhle zemřela sólistka baletu Laterny magiky a vedoucí baletu Opery Národního divadla Eva Horáková (†50). Baletní hvězda odešla v pouhých padesáti letech. O její smrtí informovala facebooková stránka Národní divadlo opera. Příčina smrti zatím nebyla odtajněna.

"Dnes jsme se dozvěděli velmi smutnou zprávu - ve věku pouhých padesáti let nás nečekaně opustila vedoucí baletního souboru Opery Národního divadla, paní Eva Horáková. Všem pozůstalým, přátelům i kolegům vyjadřujeme tu nejupřímnější soustrast," objevilo se na sociálních sítích v úterý.

Baletní hvězda odešla na věčnost v pondělí v pouhých padesáti letech. O úmrtí informovala pro ČTK mluvčí Laterny magiky Lucie Kocourková. Eva Horáková se narodila v Bratislavě, kde v roce 1988 úspěšně absolvovala Taneční Konzervatoř Evy Jaczové.

Během let 2005 až 2009 vedla Eva Horáková soubor Laterny magiky. Po připojení Laterny magiky k Národnímu divadlu tančila dál, a to například v Legendách magické Prahy Jiřího Srnce. Za rok 2002 získala Eva Horáková se svým tanečním partnerem Pavlem Knollem nominaci na Cenu Thálie za výkon v představení Graffiti.

"Cokoli jsme na tobě Evi milovali a čemukoliv jsme se obdivovali, trvá a potrvá v očích všech a ve věčnosti časů," píši vzkazy na sociální sítě zdrcení fanoušci.

Související články

Další články