Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Náhlá smrt Vladimíra Marka (†69): Z posledních vět jeho kamaráda mrazí!

Vladimír Marek zemřel ve věku 69 let.
Zdroj: Se souhlasem Lightworks Enterprises
Vzpomínky přátel

Smrt herce Vladimíra Marka (†69) šokovala fanoušky i jeho blízké. Po několika dnech, kdy se neozýval, ho našel mrtvého jeho kamarád v bytě na Vinohradech. Na sociální sítě přidali své vzpomínky jeho herečtí kolegové i přátelé. 

Divadelní a filmový herec Vladimír Marek zemřel ve čtvrtek 29. července ve věku nedožitých sedmdesáti let. Byl známý zejména ze svých rolí ve snímcích Četnické humoresky, Kvaska, Rapl nebo v divadelních hrách Johanka z Arku, Richard III. nebo Excalibur. Herec onemocněl rakovinou a částečně ochrnul, proto poslední dobu trávil čas převážně doma ve svém bytě na Vinohradech, kde ho také nalezl mrtvého jeho blízký přítel Radek Krejčí.

Dojemné vzpomínky od přátel

Smrt oblíbeného herce zaskočila mnoho jeho kolegů a přátel. Málokdo mi dokázal připravit tak laskavé a čisté chvíle, takový pocit, že život a umění se dokážou protnout, pokud už nežijí přímo v symbióze,” napsal na svůj facebookový profil Davido Panda Hájek.

Děkuji Ti za to, co jsi mě v mých 16 letech naučil na jevišti, které bylo naše společné. Nezapomenu na to, jak jsi mě okouzlil tak, že jsem 30krát musela vidět Tvého loutkového Mozarta,” přidala svou vzpomínku herečka Eliška Skarkeová.

Vzpomínku připojil také slovenský zpěvák Ivan Pavel Kozák, naposledy si s Markem psal 16. července. „Mrazí mě z vět, které jsem ti napsal jako poslední: Jasně, lehni si. Posílám energii, aby přišla co nejdříve. Dávej si pozor. Ať je ti brzy dobře,” napsal na svůj Facebook a dodal: „Neskutečně mě mrzí, že tak krásný a citlivý člověk jako ty si toho musel tolik přetrpět. Hlavně jak ti chybělo divadlo. Říkal jsi mi, jak se ti nelíbí číslo 70. Nemusel jsi to myslet tak doslovně, blbých šest dní.”

Související články

Další články

Nejnovější kauzy