Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Náhlá smrt socioložky Markéty, ženy Tomáše Sedláčka: Milující maminka a špička v oboru

Náhlá smrt socioložky Markéty, ženy Tomáše Sedláčka: Milující maminka a špička v oboru
Zdroj: Univerzita Karlova, Archiv
+ Další fotografie
vážná nemoc
Jako rána z čistého nebe přišla zpráva o úmrtí oblíbené socioložky Markéty Sedláčkové (†43). Manželka známého ekonoma Tomáše Sedláčka (43) bojovala s vážnou nemocí, o které většina jejího okolí neměla tušení. Byla nejenom velkou profesionálkou, ale rovněž milující maminkou.

Socioložka Markéta Sedláčková, rozená Lieslerová zemřela ve čtvrtek 16. dubna po krátkém boji s vážnou nemocí.

Žena populárního ekonoma Tomáše Sedláčka se narodila 27. října 1976 v Praze. Po maturitě vystudovala sociologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) a politologii na Sciences-Pro v Paříži.

Vědě zasvětila celý svůj život, přednášela na Katedře sociologie FF UK a zaměstnaná byla také v Sociologickém ústavu Akademie věd České republiky. Specializovala se na důvěru, sociální kapitál a na demokracii.

V poslední době se zabývala rovněž tématem deprese jako sociálního fenoménu. Sedláčková byla hluboce věřící a v křesťanských kruzích se angažovala. Kromě členství v redakční radě Křesťanské revue působila také jako místopředsedkyně Akademické YMCY.

Byla rovněž milující manželkou a maminkou. Markéta s mužem Tomášem vychovávala syna Kryštofa. Truchlí za ní rovněž bratr Matouš a rodiče Ivanka a Lukáš.

Vážná nemoc

"Markétin odchod je obrovskou ztrátou pro její rodinu a blízké, pro nás, kolegy a kolegyně, i pro její studenty, včetně těch, kteří ji ještě ani neměli možnost poznat," stojí ve smutečním oznámení.

Sedláčková podle informací portálu Blesk.cz bojovala s vážnou nemocí, o které její okolí většinou nevědělo. Choroba prý nastoupila rychle. "Předtím nějakou dobu měla potíže, které vypadaly na běžnou angínu. Bylo to bohužel velmi náhlé,“ řekl webu vedoucí Katedry sociologie FF UK Jiří Vinopal s tím, že nemá informace o souvislosti s koronavirem

Pohřeb proběhne v pátek 24. dubna 2020 ve 13 hodin před kostelem sv. Filipa a Jakuba na hřbitově Malvazinky v Praze.

Související články

Další články