Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Náhlá smrt mladé olympioničky (†24): Krátce předtím si stěžovala na tlak v profesionálním sportu

Zemřela Olivia Podmore, která se zúčastnila Olympijských her v Riu de Janeiru.
Zdroj: Profimedia
Náhlá smrt

Svět dráhové cyklistiky zasáhla šokující zpráva. V pouhých čtyřiadvaceti letech zemřela Novozélanďanka Olivia Podmoreová, která se v minulosti zúčastnila olympijských her v Riu de Janeiru. O smrti informoval její bratr Mitchell prostřednictvím Facebooku.

Za záhadných okolností zemřela mladá a talentovaná novozélandská cyklistka Olivia Podmore. K úmrtí mělo dojít v pondělí v podvečer ve městě Cambridge na Novém Zélandu a policie tragickou událost vyšetřuje, jak o tom informoval web New Zealand Herald.

Ještě toho dne přitom na své sociální sítě uveřejnila Olivia příspěvek, v němž popsala, jak veliký tlak v profesionálním sportu vlastně je. „Ten pocit, když vyhrajete, se nepodobá žádnému jinému, ale ten pocit, když prohrajete, když vás nevyberou, když se nekvalifikujete, když jste zranění nebo když nesplníte očekávání společnosti, jako je vlastnit dům, být v manželství nebo mít děti, je zcela odlišný," uvedla. Příspěvek poté smazala.

Náhlá smrt

Její náhlá smrt zasáhla celý sportovní svět. Rodině kondolovala také Mezinárodní cyklistická unie: „Slovy nelze vyjádřit, jak jsme zasažení zprávou o náhlé smrti olympioničky z Ria 2016 Olivie Podmoreové. Naše myšlenky jsou s její rodinou a s přáteli.”

Olivia se v roce 2015 zúčastnila olympijských her v Riu de Janeiru, ale žádný titul v dráhové cyklistice nevybojovala. V roce 2017 byla vyhlášena mistryní Nového zélandu v keirinu.

Další články

Nejnovější kauzy