Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Náhlá smrt „matky“ (†31) nahých feministek, které útočily i na Zemana: Proč spáchala sebevraždu?

+ Dalších 34 fotografií
Jedna ze čtyř zakladatelek hnutí nahých feministek Femen Oksana Šačko (†31). Už delší dobu nebyla členkou hnutí. Ve známost vešly i díky útoku na českého prezidenta Miloše Zemana během letošních voleb, terčem jejich zloby se stal rovněž italský expremiér Silvio Berlusconi.

„Matka zakladatelka“ hnutí Femen Oksana Šačko je po smrti. O její sebevraždě informovala agentura AFP s odvoláním na šéfku skupiny Innu Ševčenko. „Tělo Oksany se našlo v pondělí v jejím bytě. Zabila se,“ řekla.

O Šačko feministické hnutí prohlásilo, že byla nejméně bojácná. Rovněž prý byla ze všech členek nejzranitelnější.

Jednatřicetiletá žena byla naposledy spatřena v pátek. Měla se rozloučit slovy „všichni jste falešní“. Šačko položila spolu s dalšími třemi ženami základy hnutí v dubnu 2008 v Kyjevě. Později se rozhádaly a hnutí přesídlilo do Francie, kde posléze některé členky získaly azyl.

V Česku vešlo hnutí Femen ve známost především lednovým útokem na prezidenta Miloše Zemana ve volební místnosti. Nahá Ukrajinka se na něj vrhla, ale včas ji odtrhla Zemanova ochranka.

Související články

Další články