Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Náhlá smrt Jaroslava Kubery: Oblíbenému politikovi se udělalo špatně v kanceláři

Zdroj: Reprofoto ČT
+ Dalších 5 fotografií
odchod
Občany České republiky v pondělí zasáhla smutná zpráva o odchodu předsedy Senátu Jaroslava Kubery. Charismatický muž zemřel ve věku dvaasedmdesáti let. Podle jeho asistentky se Kuberovi udělalo zničehonic špatně v jeho kanceláři.

Předseda Senátu Jaroslav Kubera zemřel už v neděli odpoledne. Bližší podrobnosti o jeho skonu ale byly zveřejněny až během pondělí. „S velkým smutkem sdělujeme, že zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera,“ stojí na stránkách Senátu.

Podle prvních informací měl mít Kubera srdeční příhodu v neděli odpoledne při řízení auta. Podle jeho asistentky ale ještě po příchodu do kanceláře působil normálně. „Byl v pohodě, když přišel do práce, měli jsme dvě návštěvy. Začali jsme dělat e-maily a najednou se mu udělalo zle. Přímo v kanceláři“, uvedla Eva Michálková pro portál TN.cz. Záchranka byla na místě rychle, už mu ale nebylo pomoci, po převozu zemřel.

Rozhodně to ještě před několika dny nevypadalo, že by měl senátor jakékoli zdravotní problémy, ačkoliv o něm bylo známo, že životosprávě moc nedal. Ještě když měl Kubera novoroční projev, hýřil dobrou náladu. „Musím konstatovat, že k vám opravdu nepromlouvám z pekla, ale ze své pracovny na Valdštejnském náměstí, kde Senát sídlí,“ řekl tehdy Kubera v narážce na prezidenta Zemana, který prohlásil, že vše ze Senátu je od ďábla…

Jaroslav Kubera se narodil 16. února 1947 v Lounech. Mezi lety 1994 až 2018 byl nepřetržitě starostou Teplic. Také byl od roku 2000 senátorem za ODS a horní komoru Parlamentu vedl od roku 2018. Byl ženatý, zanechal po sobě dvě dcery a vnuka a vnučku.

Související články

Další články