Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nafukovali jsme už matraci, skokany z oken dělily od záchrany vteřiny, říká ředitel moravskoslezských hasičů

Nafukovali jsme už matraci, skokany z oken dělily od záchrany vteřiny, říká ředitel moravskoslezských hasičů
Zdroj: archiv Rostislav Nevoral
+ Další 4 fotografie
Požár v Bohumíně
V sobotu v podvečer se v Bohumíně odehrála strašlivá tragédie. V Nerudově ulici tam začal hořet panelák. Na místě zemřelo celkem 11 lidí. Někteří se chtěli zachránit skokem z okna, bohužel všichni zemřeli. Ředitel moravskoslezských hasičů řekl, že skokany dělily od záchrany vteřiny.

Strašlivé neštěstí se odehrálo v sobotu v podvečer v Bohumíně na Karvinsku. V Nerudově ulici vypukl v panelovém domě požár, který má tragické následky. Zuřivé plameny si vyžádaly celkem 11 životů. Hasiči nevylučují, že požár založil žhář. Policie navíc potvrdila, že byla zadržena jedna osoba.

Lidé skákali z oken

"Bohužel v tom bytě, který byl celý zasažený, jsme nalezli tři mrtvé dospělé osoby a tři děti mrtvé. V bytě nad požářištěm dalších pět dospělých osob vyskočilo z okna. Jejich zranění byla rovněž neslučitelná se životem," upřesnil ředitel moravskoslezských hasičů pro TN.cz Vladimír Vlček.

Skokany dělily od záchrany vteřiny

Lidé skákali z oken, protože se snažili zachránit před plameny. Bohužel je od záchrany dělili vteřiny. "Pro nás je do jisté míry ne úplně normální, že velmi rychle došlo k rozvoji požáru v celém bytě. To je věc, která se nepochybně podepsala na tom, že v tom bytě uhořelo šest osob. Požár šel po fasádě. Chyběly desítky sekund a mohli jsme mít nafouknutou seskokovou matraci a ty následky by nebyly tak tragické. Všechny pokoje jsou naprosto vyhořelé," vysvětloval Vlček.

Zároveň odmítl jakoukoli kritiku některých svědků, kteří tvrdí, že hasiči zasahovali pozdě. "Je rozdíl, jestli člověk sedí v hasičském autě nebo čeká na pomoc. Když čekáte na pomoc, tak vám každá sekunda připadá jako minuta," podotkl Vlček. Kdyby se podařilo nafouknout seskokovou matraci dříve, následky požáru nemusely být pravděpodobně tolik tragické.

Související články

Další články