Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Nadváha a květák na hlavě: Takhle jste šampiona Attilu Végha ještě neviděli

Zdroj: archiv Oktagon - reprofoto
+ Dalších 9 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Už jako dítě se věnoval bojovým sportům, ale legendou se stal díky MMA. V roce 2013 získal titul americké organizace Bellator, která je druhou nejslavnější po UFC. Řeč je o Attilovi Véghovi (34), který nedávno porazil i obávaného českého zápasníka Karlose Vémolu (34). V zápase století ho poslal do říše snů. Jenže Attila vždy nebyl postavou bojovník - ve svých 15 letech totiž trpěl nadváhou, tehdy vážil neuvěřitelných 115 kilogramů. Navíc jeho účes připomínal hodně divoké afro...

Aktuálně do Česka míří dokument o slavném slovenském zápasníkovi, který u našich východních sousedů trhá divácké rekordy. Je nejnavštěvovanějším filmem tamějších kin. Attila Végh je totiž na Slovensku považován za mega hvězdu. Navíc vítězstvím nad českým bijcem Karlosem Vémolou podtrhl to, co někteří dávno tušili. A to, že Attila je rozený šampion.

A právě 6. února vstupuje i do českých kin nový dokumentární film nesoucí název Attila. Snímek je pod záštitou režiséra Petra Větrovského. Dokumentární filmový portrét Attila sleduje a mapuje celoživotní cestu sportovce, bojovníka a novodobé hvězdy Slovenska Attily Végha.

V 15 letech nadváha

V něm se objeví nejen průřez Attilovou vrcholovou sportovní kariérou, porod syna manželky Natalie, ale i jeho dětství V době, kdy byl Attila totiž v pubertě, by ho jen málokdo poznal. Tehdy trpěl nadváhou. Zároveň bylo vidět, že jednoho dne z něj vyroste chlap jako hora... „Když mu bylo patnáct let, tak vážil sto patnáct kilogramů. Tehdy vznikla i jeho přezdívka Pumukli, což je kreslená postavička,“ prozradil na kameru bratr legendárního zápasníka Ladislav, který doplňuje životní příběh Attily svým pohledem.

Sám Attila potvrdil, že přezdívku Pumukli získal kvůli své postavě. „Ano, je to přezdívka z dětství po kreslené postavičce. Vzhledem jsem ji lidem připomínal, navíc jsem měl tehdy hodně kilogramů navíc,“ řekl s úsměvem pro eXtra.cz šampion asociace Oktagon, který se vyznačuje nejen svou tvrdostí, ale i skromností.

Snímek o slavném šampionovi je velmi žhavou kino novinkou. A očekává se, že se i u nás stane hitem letošního roku.

Související články

Další články