Nádherný úvod mistrovství světa: Češi zničili Švédsko 5:2!

Co na to Švédi?
Zdroj: repro foto
+ Dalších 6 fotografií
Hokej
Česká hokejová reprezentace v pátek večer ukázala, jak na tom je s formou na mistrovství světa. V Bratislavě od 20:15 začal zápas s úřadujícími mistry světa ze Švédska. Pro trenéra Miloše Říhu nastal první zápas na světovém šampionátu v roli hlavního kouče. Češi se Švédskem porvali o výsledek, který skončil 5:2.

Česká reprezentace vstoupila do šampionátu na Slovensku duelem proti Švédsku. V brance národního týmu je podle předpokladů Patrik Bartošák, v sestavě je 11 útočníků a sedm obránců. Skóre zápasu otevřel Jakub Vrána už po 115 sekundách.

Čechům se dařilo, když se povedlo vsítit v první třetině jedinou branku. Národní tým poslal do rychlého vedení třiadvacetiletý Vrána, který do sítě Švédů vyslal střelu z dálky. Ve druhé třetině se Švédům podařilo srovnat skóre. Během následujících tří minut Švédsko ovšem změnilo stav na 1:2. Švédové následně ukázali českému týmu záda a ve druhé třetině byli lepším týmem. Ovšem na konci druhé třetiny si nechali dát gól.

Švédové ovládli druhou třetinu, přesto v záběru nechali český tým v posledních minutách dominovat. Prosadil se Kubalík a srovnal na 2:2 ve 36. minutě a 36 vteřině...

Třetí třetina začala pro Český tým skvěle. Frolík vsítil v úvodu třetí třetiny gól. Ovšem začala dramata a rozhodčí museli vyhodnotit znovu situaci videem. Nakonec českému týmu přiznali gól. V závěru třetí třetiny se českému týmu povedlo to, po čem fanoušci volali - Jakub Vrána v 55. minutě vyslal do sítě soupeře puk, který potěšil českého fanouška. A 55 vteřin před koncem vstřelil branku do švédské sítě Kovář a rozhodl o vítězství - Česko - Švédsko 5:2.