Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Nádherné gesto polského atleta: Prodal olympijskou medaili a tím zachránil život malému chlapci!

Polský sportovec zachránil život malého chlapce.
Zdroj: Twitter.com
+ Další fotografie
Tak tohle stojí za obdiv. Polský diskař Piotr Malachowski si jen chvíli užil stříbrnou olympijskou medaili. Vložil ji totiž do aukce a zisk pak věnoval na léčbu malého chlapce!

Ještě než vůbec získal v Riu cenný kov, tak slíbil, že odměnu za svůj výkon dá do aukce a zisk pak věnuje na léčbu malého polského chlapce. Nezůstalo jen u slibů a Polák nakonec za svou stříbrnou medaili vybral 500 000 zlotých (asi 3,1 milionu korun).

Chlapeček má rakovinu oka a v Polsku neexistuje nikdo, kdo by mu dokázal pomoci. Právě takto vysoký obnos byl třeba k tomu, aby se o něj mohli starat ve specializované klinice v New Yorku.

„V Riu jsem bojoval o zlato. Nyní vyzývám všechny, bojujme o něco, co je ještě cennější. Bojujme o zdraví tohoto fantastického chlapce. Bohužel jsem zlato nezískal, ale osud mi dal šanci zvýšit hodnotu mého stříbra,“ komentoval svůj skutek atlet na svém facebookovém profilu.

Oleg Szymanski nyní díky výtěžku z aukce může na kýženou operaci. Medaili koupili podle Forbesu vůbec nejbohatší Poláci – Dominik a Sebastian Kulczykovci. I oni svým činem stojí na straně dobra.

Související články

Další články