Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Nádherná podívaná: Kometu Neowise doprovodí Měsíc i všechny planety Sluneční soustavy

Nádherná podívaná: Kometu Neowise doprovodí Měsíc i všechny planety Sluneční soustavy
Zdroj: pixabay
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
ASTRO
Kometu C/2020 F3 pojmenovanou Neowise je možné pozorovat již od 9. července. Za vhodných pozorovacích podmínek je možné ji sledovat i pouhým okem. Koncem týdne se ke vlasatici Neowise přidá i Měsíc a planety naší soustavy a budeme je moci spatřit na noční obloze zároveň.

Kometa léta

Kometu Neowise je možné spatřit večer nízko nad severo-severozápadním obzorem, zhruba od 22:30. Vyznačuje se poměrně nápadným ohonem. Astronom Petr Horálek pro Českou astronomickou společnost uvádí: ,,Připravil jsem jednoduchou mapku, která vám pomůže se zorientovat. Věřme, že se nám kometa předvede v tom nejlepším světle a stane se pěknou kometou léta.“ Ale již nyní je zřejmé, že kometa Neowise je jednou z nejhezčích komet posledních desetiletí.

Čeká nás podívaná plná astronomických zázraků

Kometa je již zachycena v celé své kráse na několika fotografiích. Zhlédnout je můžeme na webu České astronomické společnosti. A na konci týdne nám noční obloha převede opravdovou nebeskou podívanou, vedle nejjasnější Neowise se objeví Měsíc i všechny planety Sluneční soustavy. Tentokrát můžeme na nebi spatřit skutečný astronomický úkaz.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy