Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Nádherná Gloria uhořela s přítelem v pekle Grenfell Tower: Poslední slova mámě nejsou pro slabé povahy!

Strašná škoda!
Zdroj: facebook.com
+ Dalších 18 fotografií
Gloria Trevisan a Marco Gottardo patří s největší pravděpodobností mezi další oběti pekla v Grenfell Tower, kde vypukl požár a šířil se neuvěřitelnou rychlostí. Ještě před smrtí se stihli rozloučit se svými rodinami. Z jejich posledních slov doslova mrazí!

Sice se říká, že naděje umírá poslední, ale v tomto případě není prakticky šance, že by nádherná Gloria Trevisan (27) a její snoubenec Marco Gottardi (27) přežili hořící peklo v Grenfell Tower. Dva mladí lidé zůstali uvězněni v horním patře budovy a přes hustý kouř a oheň se nemohli dostat z budovy ven.

Zamilovaný pár žil přitom až donedávna v Itálii, kde se seznámil při studiích architektury. Po absolvování školy se oba rozhodli, že se na nějaký čas přestěhují do Londýna, aby si zlepšili angličtinu. Oba dva byli velmi nadějní designéři.

Bohužel si pro svůj život vybrali špatný panelák. Okamžitě po přestěhování se jim zalíbilo 23. patro mrakodrapu Grenfell Tower v části North Kensington v Londýně, a to hlavně kvůli krásnému výhledu na okolí. Ani na chvíli neváhali a byt si pronajali. V tu chvíli ještě netušili, že to bylo nejhorší rozhodnutí v jejich životě.

Tuto středu v 00:54 vypukl v budově velký požár, který se rozšiřoval závratnou rychlostí. Lidem, kteří obývali nižší poschodí se naštěstí podařilo včas dostat ven. Mladý pár bohužel takové štěstí neměl. Zůstali uvězněni ve svém bytě a čekali na pomoc, která nikdy nepřišla.

Dívka volala nejdříve ve 3 hodiny ráno své rodině, že je vyděšená, protože v jejich domě vypukl velký požár a oni čekají na pomoc. „Chtěli jít dolů, ale řekli, že viděli plameny, jak stoupají po schodech nahoru a kouř byl stále intenzivnější,“ sdělil zdrcený otec deníku Il Mattino di Padova.

Když věděli, že to patrně nezvládnou, tak se dívka stihla ještě dojemně rozloučit se svou matkou. „Miluji tě mami a děkuji za vše, co jsi pro mě v životě udělala,“ zněla poslední slova dívky.

Přítel dívky také volal domů a snažil se vyděšené rodiče uklidnit, že pomoc je na cestě. Hovor se uskutečnil ve 3:45 ráno. „Snažil se zlehčit situaci, aby nás to nerozrušilo. Pak volal za 15 minut ještě jednou… Ten telefonát nemohu dostat z hlavy. Řekl, že kouř prostupuje bytem a situace je vážná. Byli jsme na telefonu až do poslední chvíle. Ve 4.07 hodin nastalo ticho a číslo bylo nedostupné,“ řekl zarmoucený otec italské agentuře ANSA.

Rodinná právnička Glorie Trevisan musela po poslechu nahrávek zarmouceně konstatovat, že není prakticky šance, že by dvojici našli ještě živou. „Slyšela jsem nahrávku Glorie, jak mluví s matkou a není naděje, že bychom je našli živé.“

Související články

Další články