Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Naděje zhasla: Petr Kramný zavraždil Moniku (†36) a Klárku (†8), potvrdil Ústavní soud

Kramný je vrahem.
Zdroj: Profimedia.cz / Facebook
Až k Ústavnímu soudu (ÚS) se dostala kauza Petra Kramného (39), který létě 2013 v Egyptě zavraždil svou ženu Moniku (†36) a dceru Klárku (†8). Život jim vzal elektrickým proudem. Usvědčení Kramného na základě nepřímých důkazů je nyní potvrzeno, ÚS jeho stížnost odmítl.

„Komplex provedených důkazů, posuzovaných ve všech souvislostech, umožnil v tomto konkrétním případě dospět k přesvědčivému závěru o vině. Vina byla prokázána na základě provedených nepřímých důkazů, které byly dostatečně podrobně popsány a zhodnoceny,“ píše se v usnesení Ústavního soudu.

Petr Kramný vyvraždil svou rodinu elektrickým proudem. Vzal život manželce Monice a maličké dceři Klárce. Od června 2016 si odpykává trest 28 let za mřížemi. Vinu popírá i po verdiktu Ústavního soudu, který dal předešlým rozhodnutím zapravdu. Jeho obhájkyně bude usilovat o obnovu řízení.

„Hodnocení důkazů nevykazuje znaky libovůle, má vnitřní logiku, vychází ze vzájemných souvislostí a je založeno na rozumných úvahách s vysokou mírou přesvědčivosti,“ stojí dále v usnesení.

Poslední naděje Kramného tak očividně nadobro zhasla. Nedávno dokonce unikla nahrávka jeho hovoru s pojišťovnou poté, co objevil mrtvá těla ženy a dcery. Tu už kriminalisté dozajista slyšeli a dá se předpokládat, že mu dvakrát nepomohla.

Související články

Další články