„Komplex provedených důkazů, posuzovaných ve všech souvislostech, umožnil v tomto konkrétním případě dospět k přesvědčivému závěru o vině. Vina byla prokázána na základě provedených nepřímých důkazů, které byly dostatečně podrobně popsány a zhodnoceny,“ píše se v usnesení Ústavního soudu.

Petr Kramný vyvraždil svou rodinu elektrickým proudem. Vzal život manželce Monice a maličké dceři Klárce. Od června 2016 si odpykává trest 28 let za mřížemi. Vinu popírá i po verdiktu Ústavního soudu, který dal předešlým rozhodnutím zapravdu. Jeho obhájkyně bude usilovat o obnovu řízení.

„Hodnocení důkazů nevykazuje znaky libovůle, má vnitřní logiku, vychází ze vzájemných souvislostí a je založeno na rozumných úvahách s vysokou mírou přesvědčivosti,“ stojí dále v usnesení.

Poslední naděje Kramného tak očividně nadobro zhasla. Nedávno dokonce unikla nahrávka jeho hovoru s pojišťovnou poté, co objevil mrtvá těla ženy a dcery. Tu už kriminalisté dozajista slyšeli a dá se předpokládat, že mu dvakrát nepomohla.