Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Naděje zhasla: Michaláková syny Davídka a Denise zpět nezíská, rozhodly norské úřady

Eva Michaláková se syny.
Zdroj: Facebook
Kauza dětí Evy Michalákové se pomalu chýlí ke konci a bohužel ne k tomu šťastnému. Norské úřady dnes rozhodly, že mladší z chlapců půjde k adopci, ke staršímu matka ztrácí rodičovská práva.

Kauza, která se táhne už čtyři roky a v posledních měsících hýbe Českem, nemá šťastný konec. „Bohužel musím potvrdit smutnou zprávu, že krajská komise v Drammen nejenže odmítla návrh Evy Michalákové na vrácení Denise a Davida do její péče, ale nadto ji zbavila rodičovských práv a dala souhlas k adopci mladšího Davida,“ uvedl advokát Evy Michalákové Pavel Hasenkopf.

Šestiletý David jde k adopci, k Denisovi ztrácí rodičovská práva. „ Vnímám to jako jasný důkaz selhání dosavadní strategie české vlády – ukazuje se, že standardní právní cestou se v Norsku nelze dovolat spravedlnosti a že norský systém je vadný jako celek,“ dodal Hasenkopf.

Norská sociálka chlapce rodině odebrala v květnu 2011 kvůli podezření ze zneužívání a zanedbávání. Policie celý případ prošetřila, na nic se ovšem nepřišlo. Případ byl odložen, nepadla žádná obvinění, přesto norská sociálka už matce děti nevrátila.

Související články

Další články