Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Naděje pro pašeračku Terezu: Vánoce už může trávit v Česku, Pákistán vyhlásil amnestii

Naděje pro pašeračku Terezu: Vánoce už může trávit v Česku, Pákistán vyhlásil amnestii
Zdroj: profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Heroin
Pro Terezu Hlůškovou (24) svitla naděje. Češka, která si v pákistánském vězení odpykává svůj téměř devítiletý trest za pašování heroinu, se může dostat na svobodu mnohem dřív. Hlůšková si už nyní odseděla přes dva a půl roku, teď pro ni ale přichází šance, ve kterou snad ani nedoufala. Pákistánský prezident totiž vyhlásil rozsáhlou amnestii, která by se mohla týkat i Češky.

Za bezmála 9 kilo heroinu dostala necelých 9 let vězení. Trest, ke kterému byla v Pákistánu odsouzena Tereza Hlůšková, je nemilosrdný, obzvlášť s přihlédnutím k faktu, že ho musí vykonávat ve věznici Kot Lakhpat. V té česká pašeračka sedí spolu nejhoršími vrahy a teroristy. I proto se jí už nějakou dobu snaží pomoct i české úřady, zatím ale neúspěšně.

Milost je na blízku

Nyní ale nejspíš nastal v jejím případu velký zvrat. Pákistánský Nejvyšší soud totiž nařídil propuštění vězněných žen na svobodu. To potvrdil i tamní premiér Imran Chán, který nařídil, aby amnestie byla vykonána co nejdřív. Jak uvádí Blesk.cz, milost by se měla vztahovat i na Hlůškovou.

„Premiér Imran Chán učinil velké oznámení o propuštění uvězněných žen. Nařídil propuštění stíhaných vězeňkyň. Vyžádal si rovněž zprávy o uvězněných cizinkách,“ uvedl pro Blesk novinář Ali Aršád z Aršád Dunya News. Podle něj pákistánský premiér nařídil, aby došlo i k urychlení odvolacích řízení a na Hlůškovou by mělo dojít už v září. "Její sny se vyplnily," napsal Aršád.

Hlůškové navíc hraje do karet, že amnestie se má týkat hlavně žen s dobrým chováním ve věznicích, což Češka podle pákistánského novináře nezpochybnitelně má. Její naděje je tak opravdu veliká a někteří lidé v Pákistánu věří, že bude dokonce propuštěna během několika dnů, což ale není příliš reálné. „Tereza se dnem i nocí modlí za své propuštění. Tyto Vánoce již oslaví ve své vlasti,“ je si jistý Aršád.

Verdikt stále není pravomocný

Hlůšková dostala v Pákistánu trest odnětí svobody na 8 let a 8 měsíců. V roce 2018 ji totiž zadžela celní správa na letišti v Láhauru. U sebe měla mít téměř 9 kilo heroinu. I přesto ale Češka tvrdí, že je nevinná. Přestože strávila ve vězení více než dva a půl roku, verdikt stále není pravomocný a Hlůšková tak čeká na odvolací řízení.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy