Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Naděje pro nakažené: Vědci přišli na nový způsob léčby viru HIV, mohou ho úplně zničit!

+ Další fotografie
AIDS
Pařížští vědci zaznamenali obrovský úspěch v boji proti viru HIV. Podařilo se jim zničit infikovanou buňku, na jejíž léčbu byly doposud používány antiretrovirové léky. Ty sice dokážou vir HIV zablokovat a zamezit tak jeho šíření, ale úplně ho nezničí. Nový způsob léčby by mohl vir úplně odstranit z těla infikovaného!

Dosud nebyl nalezen způsob léčby viru HIV, který by ho dokázal kompletně zničit. Nakažení jedinci mohou s virem bojovat pomocí antiretrovirových léků. Teď ale pacientům s touto diagnózou svítá na lepší časy, vědci v Paříži přišli na způsob léčby, který by mohl HIV z těla úplně odstranit.

Vědci objevili způsob zničení virového zárodku infikované buňky. Vir HIV napadá buňky s vysokou metabolickou aktivitou a jejich energii využívá k rozmnožení. Vědci metabolickou aktivitu těchto buněk výrazně snížili, díky čemuž se jim podařilo zlikvidovat v ní zárodek viru.

V případě skutečně nízkého zatížení viru by pak mohli vědci touto metodou zničit celou buňku, ze které HIV čerpá energii. Nejenže by se takto dalo zamezit šíření infekce po těle, dokonce by bylo možné ji tím z těla odstranit úplně.

Mohlo by vás zajímat

Další články