Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Naděje pro nakažené: Vědci přišli na nový způsob léčby viru HIV, mohou ho úplně zničit!

Zdroj: profimedia.cz
AIDS
Pařížští vědci zaznamenali obrovský úspěch v boji proti viru HIV. Podařilo se jim zničit infikovanou buňku, na jejíž léčbu byly doposud používány antiretrovirové léky. Ty sice dokážou vir HIV zablokovat a zamezit tak jeho šíření, ale úplně ho nezničí. Nový způsob léčby by mohl vir úplně odstranit z těla infikovaného!

Dosud nebyl nalezen způsob léčby viru HIV, který by ho dokázal kompletně zničit. Nakažení jedinci mohou s virem bojovat pomocí antiretrovirových léků. Teď ale pacientům s touto diagnózou svítá na lepší časy, vědci v Paříži přišli na způsob léčby, který by mohl HIV z těla úplně odstranit.

Vědci objevili způsob zničení virového zárodku infikované buňky. Vir HIV napadá buňky s vysokou metabolickou aktivitou a jejich energii využívá k rozmnožení. Vědci metabolickou aktivitu těchto buněk výrazně snížili, díky čemuž se jim podařilo zlikvidovat v ní zárodek viru.

V případě skutečně nízkého zatížení viru by pak mohli vědci touto metodou zničit celou buňku, ze které HIV čerpá energii. Nejenže by se takto dalo zamezit šíření infekce po těle, dokonce by bylo možné ji tím z těla odstranit úplně.

Související články

Další články