Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Naděje pro Maxíka se zvyšuje: Na jeho léčbu se skládá celé Česko, pomáhají i celebrity

Zdroj: Facebook Maxík_SMA
+ Dalších 11 fotografií
pomoc
Příběh Maxíka, který trpí vážným onemocněním Spinální svalovou atrofií, obletěl Českou republiku. Tisíce lidí se skládá na nákladnou léčbu, která by znamenala pro nemocného chlapečka obrovskou naději. Maxíkovi pomáhá celé Česko včetně známých osobností, kteří využívají svých stovek tisíc sledujících a apelují na ně, aby Maxíkovi také přispěli.

Na Maxíka se skládá celé Česko. Takovou vlnu solidarity rodiče téměř dvouletého blonďáčka nečekali ani ve snu. V tuto chvíli už je vybraná téměř polovina částky, která je zapotřebí na nákladnou léčbu v USA, jež by Maxovi vrátila naději.

Celebrity pomáhají

Pomoci se rozhodla i řada celebrit. Na svém Instragramu, co se týká pomoci Maxíkovi, je velmi aktivní Nikol Štíbrová (33). S jejími 460 tisíci sledujícími už dokázala z velké části pomoci. Na svou insta rodinu apeluje s tím, že stačí, aby každý poslal 100 korun. Zázraky se dějí a Nikoliny sledující stále přispívají. A nejen oni.

K záchraně Maxíka vyzývají i další známé tváře, například novopečená maminka Aneta Vignerová, modelka Nikol Švantnerová, Leoš Mareš (43) nebo komička a zpěvačka Martina Pártlová "Přátelé, moc vás všechny prosím… Máme šanci zachránit tomuhle krásnýmu bobkovi život," napsala na svůj profil.

O Maxově příběhu a nákladné léčbě si můžete přečíst ZDE.

Stejnou nemocí trpí i rok a půl starý Oliverek, jehož rodina také žádá veřejnost o pomoc. Oba chlapečci musí podstoupit léčbu v USA do svých dvou let, u každého z nich lze tedy mluvit jako o závodu s časem. ZDE se podívejte na příběh Oliverka.

Transparentní účet, kam můžete posílat libovolné částky pro Maxíka 2801772333/2010

Transparentní účet, kam můžete posílat libovolné částky pro Oliverka 1117771700/5500

Variabilní symbol: 8888

Do zprávy pro příjemce napište Oliver

Za obě rodiny chlapců moc děkujeme!

Související články

Další články