Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Naděje pro fanoušky Michaela Schumachera: Možná ho znovu uvidíme

Naděje pro fanoušky Michaela Schumachera: Možná ho znovu uvidíme
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
zdraví
Sedminásobný mistr světa F1 Michael Schumacher (51) je od roku 2013 po vážném úrazu hlavy upoután na lůžko. Fanoušci ho dlouhá léta neviděli a informace o jeho zdravotním stavu se na veřejnost dostávají jen málokdy. Závodníkův dobrý přítel Jean Todt (74), který ho jako jeden z mála může navštěvovat, dal nyní jeho příznivcům novou naději.

Téměř před 7 lety byl Michael Schumacher upoután na lůžko poté, co při nehodě na lyžích utrpěl vážný úraz hlavy. Jeho rodina od té doby maximálně dbá na soukromí a návštěvy jsou povoleny pouze pár lidem, kterým byl Schumacher před nehodou velmi blízký.

Jednou z osob, které mohou bývalého automobilového závodníka navštěvovat, je Jean Todt. Bývalý šéf stáje Ferrari, za kterou Schumacher jezdil, je dobrým přítelem celé rodiny. O stavu sedminásobného mistra světa ve Formuli 1 čas od času s povolením Corinny Schumacher, Michaelovy ženy, prozradí pár informací.

Po poslední návštěvě Schumachera dal Todt jeho fanouškům novou naději. „Viděl jsem Michaela minulý týden. Bojuje. Doufám, že ho svět znovu uvidí, na tom koneckonců on a jeho rodina pracují,“ řekl Jean deníku Daily Mail.

Plnohodnotný život Michaela Schumachera

Italský neurochirurg Nicola Acciari Schumacherův zdravotní stav před časem popsal zcela jasně. Ačkoliv naděje na zlepšení existuje, není možné, aby se závodník vrátil k životu, jaký měl před nehodou na lyžích. „Michael trpí svalovou atrofií, osteoporózou a řadou organických změn. Je sice teoreticky možné, že by se mohl postavit na nohy, ale plnohodnotný život už nikdy žít nebude. Má nezvratné změny svalové i kosterní struktury. Utrpěl mozkové trauma a to už nejde změnit. Je z něj úplně jiný člověk, než jak si ho lidé pamatují,“ uvedl v červnu.

Související články

Další články