Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Naděje onkologie leží v imunoterapii! Máme konečně lék na rakovinu?

Bude imunologie revoluční formou léčby rakoviny?
Zdroj: profimedia.cz
Lze využít vlastní imunitní systém člověka při léčbě rakoviny? Vědci ze Seattlu tvrdí, že ano!

Američtí vědci objevili novou a převratnou metodu léčby rakoviny. Její výsledky jsou zatím úspěšné, a tak to vypadá, že by léčba zhoubných nádorů mohla dostat nový rozměr. Klíčem k úspěchu má být imunoterapie, která využívá imunitní systém pacienta, který začne sám nebezpečné buňky ničit.

Na internetových stránkách frekvence1 se můžeme dočíst o principu této léčebné metody, která má až 94% úspěch. Velkou výhodou imunoterapie je snížení závislosti na chemoterapii, která má na organismus pacienta špatný vliv kvůli vedlejším toxickým účinkům. Pokud se tedy ptáte, co imunoterapie je, odpověď je jednoduchá.

Jde o metodu léčby, kdy se pacientovi odeberu T-buňky z těla. Tyto buňky jsou jedním z druhu bílých krvinek a lze je geneticky upravit tak, aby poznaly rakovinu a dokázaly na ni zaútočit. Přesto, že to zní neuvěřitelně, dnešní medicína je takových přeměn schopná. Odebrané buňky se namnoží a vrátí se zpět do pacientova těla, kde bojují s rakovinou.

Velkou výhodou T-buněk je doba, po kterou působí. Bojeschopné jsou buňky neuvěřitelných 14 let, a tak je podchycena i možnost recidivy rakoviny. Buňky si nemoc pamatují, a tak pokud se po čase vrátí, začnou opět rychle zabíjet a vy ani nic nepoznáte.

Myslíte si, že tato metoda zachrání tisíce lidských životů?

Související články

Další články