Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Naděje i strach: Kaiserova přítelkyně Dáša promluvila o lásce i srdeční příhodě

Zdroj: archiv D. Vokaté
+ Dalších 8 fotografií
nemoc
Před více než čtrnácti dny prodělal oblíbený herec Oldřich Kaiser (64) infarkt myokardu. Strach o něj měli nejen fanoušci, ale především jeho blízcí. Aktuálně se českým publikem milovaný bavič už cítí lépe. Jeho partnerka, písničkářka Dáša Vokatá (65), prozradila, kdy mezi nimi propukla vášeň.

Známá písničkářka odmítla komentovat současný hercův stav. "Zatím o tom nebudeme mluvit. Kolem zdravotního stavu Oldy se roztočil pořádný kolotoč, takže promluvíme, až se vše uklidní. Mnoho médií mě žádá o rozhovor, to zatím nechceme," řekla redaktorovi eXtra.cz Dáša Vokatá, která se o svého partnera stará v jeho domácí rekonvalescenci.

Mnoho lidí ví, že jejich partnerský vztah funguje. Málokdo ale tuší, jak se vůbec poznali. Stalo se to v době, kdy Oldřich Kaiser s Dášiným předchozím partnerem básníkem Ivanem "Magorem" Jirousem namlouvali album Pravdivý příběh Plastic People.

"Později jsem spolupracovala na dokumentu Rok bez Magora, ve kterém vystupuje, a když jsme se setkali po premiéře v Jirousové rodném Humpolci, tak jsem ho oslovila, jestli by při mých vystoupeních občas nepřečetl Magorovy básně, že mi to chybí. Věděla jsem, že recituje výtečně, ale netušila jsem, že taky umí hrát na housle a na kytaru. Jeho muzikálnost mě překvapila a hned jsem začala skládat písničky pro nás oba," prozradila Vokatá pro portál idnes.cz.

Sama je dnes šťastná, že po smrti Jirouse našla novou lásku, i když o vztahu s předchozím partnerem mluví jako o osudovém. "Úmrtí Ivana Martina Jirouse mnou otřáslo. Schází mi jeho hluboká láska, doteky, něha, nádherné roky na jeho statku v Prostředním Vydří, kde jsme žili v tichosti, stranou od civilizace, prostým životem," uvedla žena, která si nese z minulosti velmi krutý osud.

Většina jejích příbuzných totiž odešla ze světa dobrovolně. "Tragicky mi odešli oba rodiče, i prarodiče si po našem vyhoštění z Československa roku 1980 pustili plyn, poněvadž jim bylo jasné, že už nás kvůli železné oponě nikdy neuvidí. Rozdíl je v tom, že já své děti vidět můžu, přestože žijeme ve třech různých státech. To je jedna z výhod dnešní doby," upřesnila Vokatá, jejíž skladba Ádieu, kterou nazpívala s Kaiserem, zvítězila v hitparádě na rádiu Dvojka.

Co jste možná o Oldřichu Kaiserovi nevěděli:

*Ve známé komediální dvojici s Jiřím Lábusem vystupoval také v mnoha televizních pořadech, jako byly Možná přijde i kouzelník či improvizační Ruská ruleta. Rovněž spolu natočili dlouhý rozhlasový improvizační seriál Tlučhořovi, který dosáhl v listopadu 2007 osmi set dílů.

*Je po něm pojmenován druh střevlíka (Cychrus kaiseri), kterého objevil společně s entomologem Vladimírem Benešem v létě 2004 v Asii.

*V letech 1980 až 2005 byla jeho manželkou herečka Naďa Konvalinková, s níž má dceru Karolínu (36)

Související články

Další články