Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Naděje českého tenisu: Krásná Brenda Fruhvirtová (16) na French Open

Brenda Fruhvirtová je velkým českým talentem.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
tenis

Teprve šestnáctiletá Brenda Fruhvirtová dává naději českému tenisu. Svůj talent ukázala již v momentě, kdy na jednom z turnajů v roce 2020 dokázala porazit o 11 let starší a mnohem zkušenější tenistku Kateřinu Siniakovou. Nyní ukazuje opět svou formu. Na French Open sice vypadla, bojovala ale statečnně, jak píše isport.cz.

Půvabná mladičká tenistka Brenda Fruhvirtová budila už v dřívější době obdiv i úžas. I tentokrát ukázala, že jí nečiní problém vyprovodit z kurtů o generace starší hráčky. Její soupeřkou byla o čtyři roky starší Chorvatka Růžičková. Brenda nakonec souboj otočila a prošla tak úspěšně kvalifikací French Open. Tam podlehla wimbledonské šampionce Rybakinové, i tak ale odcházela v povznesené náladě. „Beru to hodně pozitivně a jako neskutečnou zkušenost. V prvním setu jsem měla i trošku šance,“ řekla isport.cz o nerovném zápase se světovou čtyřkou.

Krásná blondýnka na sebe strhla pozornost už v roce 2020, kdy v pouhých třinácti letech opanovala turnaj v Káhiře. Záhy na to přišlo další vítězství – v turnaji o Trofej solidarity a naděje 2020 porazila o 11 let starší soupeřku Kateřinu Siniakovou. Poté Brenda přešla do seniorských soutěží.

Česko má své sestry Williamsovy

Neuvěřitelný talent na tenis v jejich rodině doslova koluje v krvi. I její starší sestra Linda patří k jedničkám českého tenisu. Ta všechny šokovala, když si minulý rok dokázala hravě poradit s velice zkušenými a staršími soupeřkami na turnaji Miami Open. Ne nadarmo se tak začaly objevovat vtipy, že i Česko bude mít své sestry Williamsovy. Linda na začátku května oslavila své 18. narozeniny.

K jubileu jako je vstup do dospělosti nesmělo chybět přání od mladší sestry Brendy, které sdílela na svém Instagramu. “Všechno nejkrásnější,ty osmnáctko moje. Miluju tě,” píše k videu, které je tvořeno spoustou společných fotek. Společná vášeň v podobě tenisu vztah mezi sestrami jenom upevňuje.

Vždy, když jsou společně na kurtu, užívají si to, to píší i u příspěvků na sociálních sítích, kde si již obě dvě stihly vybudovat fanouškovskou základnu. Sestry jsou obdivovány jednak za svůj tenisový talent, ale i za svou krásu. Pod jejich příspěvky se vždy objeví plno komentářů plných chvály. Je jasné, že český tenis se o svou budoucnost rozhodně obávat nemusí.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy