Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nadávky a paraziti v Babišově mailu: Z pošty premiéra přišla ostrá kritika Europarlamentu

Nadávky a paraziti v Babišově mailu: Z pošty premiéra přišla ostrá kritika Europarlamentu
Zdroj: archiv Andreje Babiše
+ Dalších 8 fotografií
Premiér
V pátek večer poslanci Evropského parlamentu schválili rezoluci kritickou k možnému střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše (65). Ten na rezoluci oficiálně zareagoval v sobotu odpoledne a kritizoval především české europoslance. Ještě před jeho oficiálním vyjádřením však na sociálních sítích začal kolovat email, ve kterém označil Evropský parlament za instituci plnou líných parazitů a zelených fanatiků. Premiér však nepotvrdil, že by email napsal, je tedy možné, že mu poštu napadli hackeři.

V textu rezoluce stojí, že český premiér Andrej Babiš stále kontroluje holding Agrofert a zároveň má vliv na rozdělování peněz z kasy EU v Česku, což podle dokumentu zpochybňuje výkon jeho funkce. Babiš je známý tím, že se snaží komunikovat s běžnými občany. Na sociální sítě se proto dostal mail, který má být jeho reakcí na kritický dotaz ženy jménem Pavla Němcová.

Podle zveřejněného screenshotu měl email od Babiše přijít Němcové v sobotu v půl sedmé ráno. Odeslán byl navíc z premiérovy oficiální stranické adresy „andrej.babis@anobudelip.cz“, na kterou odkazuje přímo na webu hnutí ANO.

Ve zprávě, kterou žena obdržela, je mnoho pravopisných chyb, chybí interpunkce a je plný nadávek. Členové Evropského parlamentu jsou v něm označeni za líné parazity, zelené fanatiky a Monika Hohlmeier byla označena za pomateného zkorumpovaného parazita, který se živí politikou.

Andrej Babiš nereaguje

Pravost a obsah emailu Andrej Babiš zatím nepotvrdil ani nevyvrátil. Mluvčí ANO Martin Vodička nereaguje na telefonáty, maily, ani SMS zprávy. Komunikační poradce premiéra Marek Prchal se rovněž odmlčel. Email v celém jeho znění naleznete v galerii.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy