Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Nadace AGROFERT oslavila 5 let. Andrej Babiš sezval hosty na Čapí hnízdo

Nadace AGROFERT oslavila 5 let. Andrej Babiš sezval hosty na Čapí hnízdo
Zdroj: archiv
Farma Čapí hnízdo zažila pod taktovkou ministra financí velkou slávu. Nadace AGROFERT slavila 5 let. Andrej Babiš byl spokojen s tím, že akce se vydařila.

Ať si každý myslí, co chce, ale jedno se ministrovi financí musí nechat - slavit umí velkolepě. Nadace AGROFERT pomáhá už 5 let a za tu dobu rozdala potřebným téměř 226 milionů korun.

Babiš a jeho rodina akci plánovali dlouho dopředu a logicky zvolili Čapí hnízdo, kde se ministr financí cítí jako doma. Akci ministr pojal také jako poděkování svým zaměstnancům, kterým k dobré náladě hrála skupina Kryštof.

"Když jsme Nadaci AGROFERT zakládali, tak jsme nečekali, že tak rychle vyroste. Jsem rád, že pomáháme v celé škále oblastí. Zaměřujeme se na děti, seniory, ale i hasiče či umělecké soubory. To se mi moc líbí, protože aktivně hledáme oblasti, na které jiné nadace příliš často nemyslí. Příkladem mohou být grantová řízení určená na pokrytí provozních nákladů organizací, které dále pomáhají třeba rodičům samoživitelům," uvedl Babiš.

A čísla hovoří jasnou řečí. Nadace poskytla příspěvky pro 600 invalidních vozíků. Finanční pomoc obdrželo 1147 rodičů samoživitelů. K bydlení nadace pomohla více než sedmi stovkám osamělých rodičů s dětmi. To jsou fakta, k jakým politická konkurence nemá co říct.

Související články

Další články