Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Naďa Konvalinková slaví 67 let: Usměvavá herečka prožila dětství plné násilí a šikany

Herečka Naďa Konvalinková dnes slaví narozeniny. Gratulujeme!
Zdroj: Reprofoto Filmové studio Barrandov/Facebook.com
+ Další 2 fotografie
Herečka Naďa Konvalinková, která dnes slaví 67. narozeniny, je pro mnohé symbolem nezdolného optimismu. Bývalá manželka Oldřicha Kaisera má snahu vidět všechno z té lepší stránky, ačkoliv v sobě nosí velký smutek v podobě traumatizujících zážitků z dětství.

Naďa Konvalinková se narodila v Praze jako nejstarší ze tří sester. Do jejích tří let žila rodina spokojeně, ale potom se cosi změnilo a otec s matkou se začali hodně hádat. „Pamatuji si hádky a křik rodičů. Otce jsem doma moc neregistrovala. Ale zmlátil maminku tak, že ji v bezvědomí vytáhl z pokoje a ona zůstala ležet na zemi. Bylo mi asi deset, bála jsem se, že je mrtvá. Lila jsem na ni vodu. Bylo to strašné. Probrala se zkrvavená, měla vyražený zub, monokly a já ji v noci vedla na pohotovost,“ uvedla pro Českou televizi před časem herečka.

Dětský domov

Rodiče se po nějaké době rozvedli, ale zrušení jejich manželství probíhalo za tak dramatických okolností, že sestry umístili do dětského domova. Tam Naďa prožívala šikanu a traumatizující zážitky, které si s sebou nosí celý život.

Smutným chvílím, které herečka zažívala, ale nebyl konec. Matka se po rozvodu zamilovala do policisty, který vyšetřoval její potyčky s bývalým manželem, provdala se za něj a odstěhovala se z Prahy do Teplic. Děvčata nakonec vychovávala babička a žil s nimi i jejich otec. Když se matka podruhé rozvedla, byla Naďa už dospělá. Chvíle, kdy maminčinu náruč potřebovala nejvíc, se bohužel vrátit nedaly.

Herecké začátky

Zprvu chtěla být malá Naďa soudkyní, aby rodičům rozmluvila rozvod. Osud ji ale zavedl na divadelní fakultu. Když v roce 1973 dokončila studia na DAMU, začínala v plzeňském divadle. Po třech letech přešla do Městských divadel pražských.

Od 70. let je obsazována do filmových a televizních rolí, vzpomeňme například pohádku Honza málem králem, nebo její roli Květušky v komedii Adéla ještě nevečeřela. Dostávala role mladých a trochu naivních hrdinek, z nichž postupem času přešla do rolí tetiček a maminek.

Rozvod a osobní selhání

V Divadle Rokoko se seznámila s Oldřichem Kaiserem – jejich vztah ovšem nebyl stálý. Nakonec se přeci jen vzali a jejich manželství, plné skandálů a hádek, vydrželo 25 let.

Trápení měla Naďa i se svou dcerou Karolínou, která, stejně jako její otec, propadla alkoholu. Kvůli jejímu stylu života ji vyhodili z konzervatoře a před pěti lety ji dokonce hospitalizovali na psychiatrii. „Zřejmě jsem dceři chyběla, a to si nedokážu odpustit. Neuměla jsem komunikovat se svým dítětem, jak bych si přála. Nikdo mě to v dětství nenaučil,“ uvedla tehdy herečka.

Smutná zkušenost z dětství přivedla herečku k Nadačnímu fondu Rozum. Stala se jeho patronkou a snaží se jeho prostřednictvím pomoci opuštěným dětem.

Související články

Další články