Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nad Terezou Hlůškovou se stahují mračna: Z Pákistánu ani na krok a hrozba 10 let basy

Pašeračka Tereza H.
Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
Pákistán

Příběh Terezy Hlůškové (25) stále pokračuje. Původně se zdálo, že se brzy vrátí z Pákistánu zpět do Česka, ale nakonec je vše jinak. Celní správa chce dostat Terezu znovu před nejvyšší soud a podle zdroje Expresu pro ni požadují přinejmenším desetiletý trest a do té doby nyní také zákaz vycestování z Pákistánu. 

V lednu 2018 se Tereze Hlůškové obrátil život vzhůru nohama. Celníci ji totiž zadrželi na letišti v Kábulu a v jejím kufru objevili téměř devět kilogramů heroinu. Původně si za pašování měla odsedět osm let a osm měsíců, ale věznici Kot Lakhpat opustila již letos 20. listopadu.

V dubnu tohoto roku se proti verdiktu odvolala. Rozsudek byl podle ní "v rozporu s fakty" a nebyl podložen žádnými konkrétními důkazy. Soud jí dal nakonec za pravdu a ona byla zproštěna obžaloby.

Chtějí minimálně desetiletý trest

Jenže tento verdikt nesou špatně zaměstnanci celní správy, kteří se proti verdiktu odvolali u nejvyššího soudu. Kromě toho také podle informací Expresu požádali, aby Češka zůstala v Pákistánu alespoň do doby, než bude definitivně rozhodnuto o jejím osudu. „Celní správa chce pro Terezu minimálně desetiletý trest,“​ informoval pro již zmíněný web tajemný zdroj z Pákistánu. Zdroj zároveň uvedl, že u nejvyššího soudu bude mít nejspíše větší šanci česká občanka. „Může to být opravdu dlouhý proces. Odhaduji, že to bude trvat klidně celý rok, než nejvyšší soud rozhodne,“ dodal zpravodaj Expresu.

Podle všeho by mělo Tereze hrát do karet převážně to, že celní správa nemá žádné nové důkazy. „Celní správa má v plánu dokázat, že vrchní soud detailně neprozkoumal původní důkazy. Chtějí je předložit znovu,“ doplnil zdroj. Pro celní správu však hrozí, že se může ztrapnit dvojnásobně. „Pokud nejvyšší soud uzná, že je Tereza nevinná, bylo by to pro ně dvojnásobné ponížení,“ uzavřel.

Související články

Další články