Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nad sebevraždou krásné Dagmary visí stále otazníky: Co se dělo celých 90 minut, než ji našli oběšenou ve škole?

Dagmara Przybysz měla celý život před sebou.
Zdroj: Instagram
Šestnáctiletá Dagmara Przybysz se stala terčem šikany kvůli svému původu. Spolužáci v britském Redruthu ji nikdy mezi sebe nevzali, protože má polské kořeny. S problémy se nikomu nesvěřila a nakonec chování svých spolužáků už nemohla vydržet. Během hodiny odešla na školní záchody, kde se oběsila. To se stalo před rokem, 17. května 2016. Případ stále otřásá veřejností a lidé chtějí vysvětlení.

Dagmara Przybysz byla krásná mladá a talentovaná dívka. Chtěla se stát fotografkou a celý život měla před sebou. Jenomže ji dennodenně šikanovali spolužáci. Křičeli na ní, že je jenom „hloupá Polka“ a neustále ji ponižovali.

Šikanovanou Dagmaru nakonec úplně zlomili a vzali jí důvod žít. Během vyučování odešla na záchod, kde se oběsila. Případ otřásl britskou veřejností i četnou polskou menšinou žijící ve Velké Británii. Kritizováni jsou hlavně učitelé a poradci, kteří si údajně ničeho nevšimli a nechali situaci dojít tak daleko. „Podle toho, co vím, Dagmara o problémech s xenofobií nikdy nemluvila,“ uvedla pracovnice školy Susan Kent.

Hlavně nikdo nechápe, jak je možné, že nález těla mrtvé dívky byl ohlášen až 90 minut poté, co odešla ze třídy. Našli ji až dva žáci (11, 12). Nikomu nebylo podezřelé, že Dagmara se hodinu a půl nevrátila do třídy. Přitom při včasném zásahu by možná pomohla první pomoc a dívku by šlo oživit.

Záchranář, který se místě objevil navíc řekl, že dívku už našli na zemi zakrytou dekami bez náznaku masáže srdce nebo jiné první pomoci. Tuto informaci přinesl server Independent.

Lékaři se pokoušeli dívku ještě 20 minut oživovat. „Bylo nám divné, že na jejím těle jsme nenašli jedinou známku pokusu o první pomoci,“ řekl záchranář Christopher Rogers.

Rodiče mrtvé dívky se tak stále nedočkali odpovědí na základní otázky ohledně úmrtí jejich dcery.

Související články

Další články