Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Nad Českem krouží obří vzducholoď: Kde a kdy ji můžete vidět u vás

Zdroj: Se souhlasem ZF
atrakce

Společnost ZP v rámci své propagační akce vypravila nad českými městy let obří vzducholodí. V pátek přiletěla z Polska do Prahy a následně se vydala směrem na západ republiky. Kam zamíří v sobotu?

Kdysi býval Zeppelin králem nebes, dnes je leteckou ikonou a fascinujícím dopravním prostředkem. A pro společnost ZF má zvláštní význam. Díky Zeppelinu byla společnost ZF v roce 1915 založena za účelem výroby kvalitnějších převodových ústrojí a převodovek pro letadla a motorová vozidla.

ZF vyrobila převodovky pro vzducholoď nové generace Zeppelin NT (NT = New Technology), jejíž let je v těchto dnech možné sledovat nad Českou republikou. Zeppelin NT je jedna z největších aktivních vzducholodí na světě.Kudy vzducholoď poletí

ZF-Zeppelin Tour v České republice začala v pátek, kdy přiletěla z Polska. V tento den se proletěla vzducholoď o délce více než 70 metrů nad Prahou, načež zamířila nad Plzeň a Klášterec nad Ohří. V sobotu pak vzducholoď můžete vidět nad Prahou, Jabloncem nad Nisou a Starou Boleslaví. ​​Vzducholoď má polovyztuženou konstrukci a plní se nehořlavým heliem. Její kapacita je 12 cestujících. Vztlak vzniká pomocí motorů a heliového balónu a zároveň může stát ve vzduchu na místě podobně jako třeba helikoptéra. V průměru létá rychlostí kolem 100 km/h (max. 125 km/h) v závislosti na síle a směru větru a vystoupat může až do výšky 3 000 metrů.

 Dráhu letu vzducholodi Zeppelin ZF lze sledovat na webu FlightRadar24, který ukazuje polohu letadla v reálném čase na mapě. Jednoduše lze zadat do aplikace identifikační číslo „DLZNT“ přidělené vzducholodi ZF.

Související články

Další články