Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Nacistické velikonoce: V Německu se rozezvučí zvony s hákovým křížem

Zdroj: profimedia
svastika
Německá protestantská církev čelí obvinění z porušování zákazu používání nacistických symbolů. I desítky let po konci druhé světové války totiž používá zvony, s nacistickými hesly a hákovými kříži. Ve spolkovém státě Durynsko má znít celkem šest nacistických zvonů a to dokonce i během Mezinárodního dne obětí holokaustu.

Církev byla prý hned několikrát vyzývána k tomu, aby nacistické zvony přestala používat. Když byly prosby žalobce, jehož identitu úřady tají, ignorovány, rozhodl se obrátit na soud. Podle mluvčího protestantů Friedmanna Kahla by se ale odstraněním nacistických symbolů historické zvony poničily, tudíž o jejich osudu budou jednat regionální církevní vůdci.

Na zvony si stěžovala i německá židovská kongregace, jejíž předseda Reinhard Scramm považuje jejich používání za velmi bolestné a neuctivé. V Německu je stále v provozu třiadvacet zvonů s nacistickými symboly.

Zvony s nacistickými symboly a hesly se v Německu rozezní i během Velikonoc. Pro členy židovské komunity je každé jejich použití neuctivé a hrubé, v období Velikonoc navíc slaví svůj svátek Pesach. Stát je prý ochoten pomoct s financováním nových zvonů v případě, že se církev rozhodne se těch starých zbavit.

Související články

Další články