Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Nabarvené ptáče při nominacích neuspělo: Šanci na Oscara má český film Dcera

Nabarvené ptáče při nominacích neuspělo: Šanci na Oscara má český film Dcera
Zdroj: YouTube
+ Dalších 5 fotografií
ocenění
Nominace na ceny Oscar jsou konečně venku, Nabarvené ptáče však na sošku, i přes veškerá očekávání, nakonec šanci nemá. V kategorii krátký animovaný film ale byl nominován snímek Dcera režisérky Darji Kaščejevové z pražské FAMU. Jaké další filmy jsou na seznamu?

Šanci na Oscara v kategorii režie si letos odnesli Martin Scorsese (Irčan), Todd Phillips (Joker), Sam Mendes (1917), Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu) a Bong Joon Ho (Parazit). Největšími favority jsou Phillips a Tarantino.

Sošku za nejlepší herecký výkon v hlavní roli mohou získat Antonio Banderas (Pain and Glory), Leonardo DiCaprio (Tenkrát v Hollywoodu), Adam Driver (Manželská historie), Joaquin Phoenix (Joker) a Jonathan Pryce (Dva papežové), z hereček Cynthia Erivo (Harriet), Scarlett Johansson (Manželská historie), Saoirse Ronan (Little Women), Charlize Theron (Bombshell) a Renée Zellweger (Judy).

Ceny Oscar mají celkem 24 kategorií a Čechy favorizovaný snímek Nabarvené ptáče, kterému diváci věřili přinejmenším na jednu nominaci, nakonec u filmové akademie propadl. V kategorii krátký animovaný film byl nominován snímek Dcera režisérky Darji Kaščejevové. Ta s filmem sklidila už několik jiných úspěchů, získala například Křišťál na festivalu ve francouzském Annecy, cenu za nejlepší film na festivalu Fantoche ve Švýcarsku a cenu americké Akademie filmového umění a věd, která bývá označována za studentského Oscara.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy