Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Na zesnulého Milana Lasicu (†81) vzpomíná Čaputová i Žilková

Zemřel Milan Lasica, Zuzana Čaputová mu poslala vzkaz do nebe
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Kondolence

Herec Milan Lasica (†81) naposledy vydechl na prkech bratislavského divadla Štúdia L+S v neděli večer. Slovenská legenda utrpěla náhlou poruchu srdečního rytmu. Na významného umělce vzpomínají české i slovenské osobnosti. 

Osobnosti vzpomínají na Milana Lasicu

Přímo během vystoupení v bratislavském divadle Štúdio L+S vydechl slovenský herec Milan Lasica naposledy. Jednaaosmdesátiletý umělec ještě dozpíval závěrečnou píseň, během aplausu se pak na divadelních prknech pomalu sesunul k zemi. "Při poslední děkovačce se zhroutil," potvrdil Radiožurnálu ředitel divadla Danišovič. Dle muže, který se Lasicu pokoušel oživovat, utrpěl herec náhlou poruchu srdcečního rytmu. "Párkrát se vrátil a hýbal očima, ale nezvládl to," vzpomíná na osudný večer. Na slovenskou legendu začaly okamžitě vzpomínat významné osobnosti z Čech i Slovenska.

Zuzana Čaputová

"Když zemře někdo, kdo se nás svým životem dotýkal, mám pocit, jako kdyby se na chvíli zastavil čas a svět už nebude nikdy stejný. Bude v něm něco významného chybět. Milan Lasica měl nenapodobitelný humor a esprit spojený s hlubokou lidskou moudrostí," zavzpomínala na Milana Lasicu slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (48). Ta vzpomenula i na Julia Satinského, se kterým tvořil Lasica nezapomenutelnou komickou dvojici. Právě spolu tvořii svénky specifického humoru, který posouvali až do absolutního absurdna.

"Slovensko ztratilo jednu z nejvýraznějších osobností našeho kulturního a veřejného života, ale dílo mistra Lasici zůstává s námi a vždy bude patřit do zlatého fondu slovenského umění. V této smutné chvíli chci vyjádřit svoji hlubokou a upřímnou soustrast rodině pana Lasici. Čest jeho památce," dodala nakonec politička.

Veronika Žilková a Miro Žbirka

"Umřel Milan Lasica, skvělý člověk a můj filmový tatínek, ale krásně - přímo na jevišti," okomentovala tragickou událost mezi prvními Lasicova herecká kolegyně, Veronika Žilková (59). Na umělce zavzpomínal i hudebník Miro Žbirka (68). "Mám tě rád," vzkázal mu do nebe.

"Nesmrtelnost neexistuje," postesk si moderátor Honza Musil. "Velmi mě zasáhla zpráva o tom, že Slovensko přišlo o další legendu sovenské kutury," uvedl po půlnoci slovenský premiér Eduard Heger.

Odešla legenda

Oblíbený umělec byl dlouholetým manželem herečky Magdy Vašáryové (72), která je sestrou známé herečky Emílie Vašáryové. Spolu vychovali dvě dcery.

Lasica se narodil v roce 1940 ve Zvolenu a krátce po narození se přestěhoval do Bratislavy, kde vystudoval dramaturgii. V padesátých letech potkal známého herce Júlia Satinského, který zemřel v roce 2002. V roce 1989 byl Lasicovi udělen titul zasloužilý umělec a český prezident Václav Havel ho v roce 2003 odměnil státním vyznamenáním Medaile Za zásluhy. Milan Lasica psal slovenské texty i pro královnu českého šansonu Hanu Hegerovou, která zemřela letos v březnu.

Hrál například ve filmech Tři veteráni (1983), Saturnin (1994), Svědek umírajícího času (1990), Obsluhoval jsem anglického krále (2006), Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014) nebo Agáva (2016).

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy