Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Na základně Pearl Harbor došlo k útoku: Námořník zastřelil dva lidi, pak i sebe

Tragédie
Na základně Námořnictva Spojených států amerických Pearl Harbor došlo ve středu k něčemu strašnému. Jeden ze zaměstnanců začal střílet do svých kolegů. Dva z nich zabil a třetího zranil. Nakonec otočil zbraň proti sobě a zastřelil i sebe.

Ve středu v půl třetí odpoledne místního času se na základně Námořnictva Spojených států amerických Pearl Harbor na Havaji odehrál útok s tragickým koncem. Zaměstnanec, jehož jméno úřady nezveřejnily, uchopil zbraň a zahájil palbu. Střílel do svých kolegů a dva z nich zabil. Třetí zraněný musel být hospitalizován a naštěstí je mimo ohrožení života.

Útočník nakonec obrátil zbraň i na sebe a zastřelil se. „Mohu potvrdit, že střelec, který byl předběžně identifikován jako námořník sloužící na USS Columbia, také zemřel zjevně způsobením střelnou ranou,“ řekl admirál Robert Chadwick podle agentury Reuters.

Zesnulými jsou podle všech dostupných informací civilisté, kteří pracovali pro ministerstvo obrany. Zatím se neví, proč útočník začal střílet. Případ se stále vyšetřuje a guvernér Havaje David Ige vše oznámil prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Související články

Další články