Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Kate Middleton

Na zahradě ho kousl pavouk! Na krku se mu udělal bolák, jako kdyby ho trefil blesk!

Na zahradě ho kousl pavouk! Na krku se mu udělal bolák, jako kdyby ho trefil blesk!
Zdroj: Profimedia / reprofoto YouTube
Měl jsem zlomené dva obratle, znám i píchnutí včely, ale žádná bolest se téhle nevyrovná, říká muž, kterého při sbírání prádla na zahradě v Londýně kousl jedovatý pavouk. Další šok přišel, když se podíval do zrcadla.

Když třiatřicetiletý Sunil Dade šel sundat na zahradu domu svých rodičů suché prádlo a přehazoval si jej přes rameno, ucítil takovou bolest, že všechno shodil a začal šíleně křičet. Přiběhl ke svému bratrovi, který na jeho mikině našel pavouka Okamžitě začali z rány vymačkávat jed, jenže ten už se začal rozlézat do těla. Když se pak podíval do zrcadla, zůstal v šoku, rána a její okolí začaly černat. "Byla to bolest, jako když do vás udeří blesk," popisoval. "Začaly se mi nekontrolovatelně třást ruce a nohy," popsal, co se dělo v prvních chvílích po kousnutí pavoukem.

Jak píše DailyMail, Sunil navštívil lékaře, který mu hned nasadil antibiotika. Pavouk byl jedovatý, naštěstí jeho jed není smrtelně jedovatý. Ukázalo se, že jde o druh snovačky ostrovní neboli nepravou vdovu, která byla do Británie zavlečena v roce 1870 na trsu banánů Nikdy se tento druh nemnožil a ve volné přírodě byl spíš vzácností, jenže mírné zimy posledních let umožnily jeho množení a šíření. Entomologové už před lety varovali zahrádkáře, aby si na takové pavouky začali dávat pozor, jejich počet se totiž rapidně zvyšuje

Podle zoologů je snovačka ostrovní jedovatá, ale člověka nemůže ohrozit na životě. Její jed působí svědění a bolest, ale antibiotika si s nimi poradí.

„V posledních deseti letech se několik jedinců rozmnožilo na stovky a tisíce, bezpochyby je to výsledek globálního oteplování. Dokáží přežít zimu a rozmnožovat se. Za pár let budou v každé zahradě jižní Anglie a patrně budou putovat na sever,“ tvrdil už před lety entomolog Stuart Hine z londýnského Přírodovědeckého muzea. A je to tady, příběh Sunila je toho příkladem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy