Každý chodí denně na záchod, spláchne a pak to pustí z hlavy. Jenže teď je tady naprostý převrat! Vaše moč a výkaly nyní budou užitečné. A to díky mobilní kadibudce, která dokáže výkaly zpracovat a vyrobit z nich vodu a energii. Přijde vám to nechutné? To ještě není všechno!

Kadibudka se jmenuje eToilet a podle šéfa firmy Anvara Sadatha, která vyrábí tyto záchody, je voda, která z toalet vychází jako odpadní, recyklována a znovu použita při splachování. Tato kadibudka navíc umí exkrementy rozložit na vodík, fosfor a draslík. A tyto látky se můžou použít jako hnojiva.

„Plyn, který vzniká při rozkládání výkalů, je přeměněn na metan. Ten se pak splachuje a dál se z něj vyrábí energie,“ říká Sadath. Tyto převratné toalety se právě testují v Indii. Toaleta je celá nová a čistá. Venku máte i pokyny, jak kadibudku používat.

Otázkou ale zůstává, jak dlouho čistou a hezkou zůstane. Většina Indů totiž nemá přístup k záchodu, takže bude asi hojně navštěvovaný. Tak uvidíme, jestli se to vyplatí a za několik let se možná takové toalety budou vyrábět i u nás.