Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Na začátku je dřina a adrenalin, pak přijde mazlení. Odborník popsal, jak se to páruje ve StarDance

Zdroj: Česká televize
+ Dalších 10 fotografií
LÁSKA a tanec
Televizní show StarDance není jen o tančení. Také o příbězích, dotycích, rytmu a... A sexu. Alespoň to je pohled odborníka. I když to na první pohled může vypadat, že to tak není, v minulosti několikrát vzájemná blízkost známých tváří s tanečními partnery přerostla v lásku. Mnohokrát byla StarDance důvodem osobních rozbrojů.

O tom, že StarDance je plná emocí, které mohou skončit i manželstvím, ví třeba tanečník Petr Čadek (40) a herečka Jitka Čvančarová (41). Kamarádství se postupem času změnilo ve vztah, následně svou lásku zpečetili svatbou. Dnes vychovávají dvě děti – dceru Elenu Emílii a syna Theodora Christiana.

StarDance dala dohromady i třeba Annu Polívkovou (40) a tanečníka Michala Kurtiše (29). Společně zatancovali v šesté řadě. O tanci, který mění životy, může vyprávět třeba herečka Marie Doležalová (32), která dala přednost tanečníkovi Marku Zelinkovi (32) před vztahem s mladším přítelem Pavlem Králíčkem (26). Dnes spolu vychovávají dceru Alfrédu.

Dotančili do postele?

A pochyb o tom, že i v poslední řadě StarDance někdo z páru skončil lidově řečeno alespoň v posteli, být moc nemůže. Renomovaný psycholog Jeroným Klimeš, kterého eXtra.cz oslovilo, vysvětlil, proč to tak bývá.

„To je stejné jako mezi baleťáky nebo sportovci. Podívejme se na to jiným pohledem. Ženy to mají jasnější. Podívají se na muže a mají jasno v tom, jestli ano či ne. Když se třeba nechá jednou ukecat k nějakému sexu, tak stále ví, že ne. Ženy mají v hlavě záklopku. Muži to mají jinak, jsou více splachovací, dali by si k sexu víc říct. I když existuje spousta chlapů, kteří mají v hlavě jasno,“ popisuje Klimeš a pokračuje: „Řekněme si to na rovinu, že řada z těch soutěžících se spolu vyspala, že to bylo se sexem, to si nebudeme rozhodně namlouvat. Věřím ale tomu, že v tý soutěži byla ale i řada lidí, kteří zůstali věrní,“ říká Jeroným Klimeš.

Adrenalin a sex

Odborník i vysvětlil, proč mezi páry to mnohdy začne jiskřit. „Je to způsobeno silnými zážitky. Lidé mají často tendence silné zážitky zaměňovat za lásku. Jinými slovy, čím více adrenalinu, tím větší tendence k sexuálnímu nebo romantickému vztahu. To znamená, že na zážitkových kurzech, když to tak nazveme, se potkávají lidé ve vypjatých emocionálních momentech, tím velice často vznikají i romantické vztahy. Často nemají dlouhého trvání, ale vznikají. Takové situace to potencují. Silné emoce jsou často interpretované jako láska,“ popisuje Klimeš důvod, proč se stává, že lidé nejen ve StarDance, ale podobných soutěžích skončí spolu v posteli.

Slova Klimeše podtrhuje skutečnost, že v podobných soutěžích typu reality show jako VyVolení či Big Brother mnoho soutěžících skončilo v jedné posteli. Zkrátka silné emoce mnoho lidí zamění za lásku. Někdy to párům vydrží, někdy naopak.

Související články

Další články