Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Na vrcholu Sněžky se objevil obří šnek: Lidé se hádají, jestli se jedná o trestný čin

Zdroj: facebook
+ Dalších 7 fotografií
ano či ne
Na sociální síti se objevila fotka, na které je zachycen zvláštní artefakt, který byl v noci vytvořen na vrcholu Sněžky. Jedná se o jakýsi obrazec šneka a nikdo netuší, kdo ho tam vytvořil. Lidé na Facebooku se nyní rozdělili na dva tábory. Hádají se, zdali se jedná o trestný čin, či nikoli.

V noci někdo na vrcholu nejvyšší české hory Sněžky vytvořil obrazec z kamenů, které pak ještě navíc nabarvil. Za řetězy, které oddělují chráněné nepřístupné části, tam někdo přeskládal kameny do tvaru obrovského šneka.

Snímek, který se objevil na sociální síti, rozdělil lidi na dva tábory. Jedna polovina se vysmívá a zastává názor, že jde o maličkost. Další si stěžují, že je to trestný čin a bylo poničeno jedno z nejkrásnějších přírodních míst v České republice.

„Koukli jste se o 100 m dále? Tam stojí větší šnek a nikdo se nikoho na nic neptal. Tohle mi přijde o trochu hezčí dílo, než kosmická budova na vrcholku. Asi jde o vkus a pokrytectví,“ vysvětloval Martin, který si myslí, že přeskládané kamení je to nejmenší. „Někdo přerovnal kamení! Z bodu A na bod B… Co je tohle za tragédii,“ psala paní Lucie. „Asi to stejné, kdyby vám někdo pomaloval koně nesmyvatelnou barvou. To kamení si tvořilo miliony let vlastní obrazce, tzv. mrazové půdy. Takoví lidé a jejich sympatizanti by neměli vkročit do žádné chráněné oblasti, když nechápou, co je to odkaz pro naše děti,“ oponoval pan Milan.

Ochránci si myslí, že jde o ničení vzácné krkonošské půdy. Mají v plánu vandaly, kteří za tím stojí, najít. „Prasárna na Snežce, co nemá obdoby. Pomozte nám najít ty hajzliky, co to asi v noci ze 4. na 5. 9. vytvořili,“ stálo u přidané fotky. Podívejte se do fotogalerie, jak lidé reagovali a dejte nám do komentářů vědět svůj názor.

Související články

Další články