Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Na vozíček upoutaný Jiří Menzel slaví 82. narozeniny: Potřebuje nepřetržitou péči

Zdroj: archiv Olgy Menzelové
+ Dalších 5 fotografií
Všechno nejlepší
Jiří Menzel (82) slaví narozeniny, bujarý večírek se ale konat nebude. Věhlasný český režisér už třetím rokem bojuje s nepřízní osudu. Po náročné operaci hlavy je upoutaný na invalidní vozíček. Neobejde se tak bez nepřetržité pomoci nejbližších.

Postřižiny, Slavnosti sněženek nebo Obsluhoval jsem anglického krále. Divácky úspěšných filmů má ale Jiří Menzel na kontě daleko víc. Všichni si ho také pamatují jako psychiatra práška z legendární Hospody. Dnes slaví už 82. narozeniny.

Menzel už tři roky válčí s nemocí, po náročné operaci hlavy dokonce skončil v umělém spánku. Stále je upoutaný k invalidnímu vozíku. „Jirka nechodí a pečujeme o něj čtyřiadvacet hodin denně. On je velmi obdivuhodný v té své nezlomné vůli k životu, kterou má. Osud mu nadělil poměrně těžký konec,“ řekla Top Staru jeho manželka Olga Menzelová (42).

Na vozíčku ve společnosti

Těsně před Vánocemi se navzdory nepřízni osudu nečekaně objevil ve společnosti. Do pražského Obecního domu tehdy zamířil uctít památku dvorního skladatele svých filmů Jiřího Šusty. A skutečně to vypadalo, že si svou přítomnost v honosném sále užívá a má ještě neuvěřitelnou touhu žít.

Od té doby o Menzelovi slyšet nebylo, tak snad si narozeniny zvládne alespoň trochu užít. S manželkou vychovávají dcery Aničku (11) a Evu Marii (6). Starší z nich se Olze narodila z mileneckého poměru s režisérem Jaroslavem Brabcem (65), Jiří ale prý k oběma dívkám přistupuje stejně.

Související články

Další články