Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Na vodu bez alkoholu. Schválení tolerance půl promile se nekoná

Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
Voda nadále bez alkoholu
Pro milovníky sjíždění řek je to jistě smutná zpráva, ale bohužel ani letos nebudou moci na vodu vyrazit s byť půl promile alkoholu v krvi. V březnu byl poslanci podpořen návrh zákona, který do Sněmovny protlačili Piráti, jenže Senát ho vrátil poslancům k projednání.

Vypadalo to, že se vodákům blýská na lepší časy. V březnu Poslanecká sněmovna podpořila návrh zákona, který protlačili Piráti. Při hlasování bylo tehdy přítomno 123 poslanců ze 180. Zásadně proti byla ČSSD a KDU-ČSL. Pivečko na vodě však mělo své zastání v jiných stranách. Plnou podporu vyjádřily strany ODS, Piráti, TOP 09, STAN a SPD. Tolerance alkoholu v krvi podle zákona neměla platit na Vltavě od Českých Budějovic do Mělníka a na dolním toku Labe, Vltavy a Moravy.

Čekalo se jen na vyslovení Senátu. Ten bohužel návrh zákona nepodpořil a vrátil jej poslancům k projednání. Jenže Poslanecké sněmovně začínají prázdniny a návrh místopředsedy KDU-ČSL Jana Bartoška, aby ještě před odjezdem rozhodli o Senátem vrácených zákonech, tedy i o tom, jestli vodáci budou moci vyplout na řeky s půl promile alkoholu v krvi, odmítli. Pouhých 75 ze 161 přítomných poslanců se vyslovilo, že souhlasí s přednostním projednáním Senátem vrácených zákonů.

A tak mají vodáci i letos smůlu, protože Poslanecká sněmovna se znovu sejde až v září. Žádná změna v zákoně se tedy nekoná a pro letošní prázdniny zůstávají pravidla pro vodáky stejná. Stále jim hrozí pokuta až ve výši 100 tisíc korun, jestliže budou na plavidlech požívat alkohol.

Související články

Další články